דרמה בגרמניה: רבנים פונו מהמלון בגלל פצצה מהשואה

עשרות רבנים ושלוחים המשתתפים בפורום מקצועי של 'מרכז רבני אירופה' פונו הבוקר על ידי שוטרים ממלון 'מרקיור' בעיר פוטסדאם הסמוכה לברלין, לאחר שכוחות הביטחון המקומיים מצאו פצצה ממלחמת העולם השנייה בסמוך למלון ובשעות אלה מנטרלים אותה

דרמה בגרמניה: עשרות רבנים ושלוחים המשתתפים בפורום מקצועי של 'מרכז רבני אירופה' פונו הבוקר על ידי שוטרים ממלון 'מרקיור' בעיר פוטסדאם הסמוכה לברלין, לאחר שכוחות הביטחון המקומיים מצאו פצצה ממלחמת העולם השנייה בסמוך למלון ובשעות אלה מנטרלים אותה.

אחד הרבנים שמשתף באירוע סיפר לאקטואליק כי עם שחר נקשו השוטרים המקומיים על הדלתות במלון וביקשו מהרבנים לעזוב את המלון בגלל פצצה שהתגלתה. "היינו בהלם", הוא שחזר, "זה החזיר אותנו אחורה לימי מלחמת העולם השנייה", סיפר אחד הרבנים.

לפני כשלוש שנים פונו 20 אלף בני אדם בעיר קלן שבגרמניה מבתיהם בזמן שכוחות הביטחון פעלו כדי לנטרל פצצה במשקל טון מתקופת מלחמת העולם השנייה. הפצצה נמצאה בעומק של חמישה מטרים מתחת לפני הקרקע, במהלך הכנות לשיפוץ מערכת הביוב בסמוך לגשר הנמצא על נהר הריין. ככל הנראה מדובר בפצצה תוצרת ארצות הברית אשר הושלכה במהלך התקיפות האוויריות על העיר במהלך המלחמה ולא התפוצצה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.