דרמה בוועדת הכספים: ש"ס איימה במשבר וגפני דחה ההצבעה על התקציב‎ (שידור חי)

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני לא הצליח להגיע להסכמות על התקציב ונעל את הישיבה שבה היו אמורים להצביע על תקציב המדינה בשל מחלוקות עם ש"ס והבית היהודי. כעת מחכים לשובו של רה"מ מחו"ל כדי למצוא פתרון למשבר‎ {משבר קואליציוני }

דרמה בועדת הכספים: יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני  לא הצליח להגיע להסכמות על התקציב  ונעל את הישיבה שבה היו אמורים להצביע על תקציב המדינה בשל מחלוקות עם ש"ס והבית היהודי.

דרעי הודיע לגפני כי שס לא תתמוך בתקציב עד לאישור מעמ 0 בתחבורה ציבורית, כפי דרש קודם, דרעי מאיים במשבר קואליציוני ראשוני על נושא כלכלי.

 

הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

חבר ועדת הכספים ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) איים שלא להצביע בעד התקציב. "לכל אחת מהמפלגות החרדיות הובטח סכום של 20 מיליון שקלים לפי מספר חברי הכנסת במפלגה. "למפלגות האחרות הוצעו הכספים במסגרת תקציב המדינה, אבל הכספים הללו לא ניתנו לש"ס". אשר למע"מ 0% אמר וקנין כי "אנו לא סרח עודף של הקואליציה. יש ליישם את ההסכם הקואליציוני".

רבע שעה לאחר שהתחילה הישיבה נעל גפני את הישיבה, זאת לאחר סדרת דחיות של מועד התחלת ההצבעות ולאחר שבבוקר הודיע גפני שההצבעות יתקיימו למרות אי ההסכמות בנושא תקציב הביטחון ב- 2016.

גפני אמר לחברי הוועדה כי הוא לא מתכוון להאריך את הדיון  "היה לנו די והותר במהלך חוק ההסדרים והחזקנו פה את כל חברי הוועדה ואת כל המערכת שעות ארוכות", אמר. "אין לי כוונה לחזור על-כך ולעכב שוב את חברי הכנסת וצוותיהם ואת צוות הוועדה".

 יו"ר ועדת הכספיםהביע אופטימיות כי יצליח להעביר התקציב: "או שיימצאו פתרונות בטרם ישוב ראש הממשלה נתניהו מחו"ל או שהדבר יקרה עם שובו לארץ. בכל מקרה אני מאמין שסיעות הקואליציה יימצאו פתרון ויצביעו בעד התקציב".

גפני שב והזכיר את עניין תקציב הביטחון, כי "הבעיות עם תקציב הביטחון הן פורמליות אך זה ייפתר. אנחנו מאשרים את תקציב המסגרת ואנחנו יודעים. כמובן שלא נאשר את ההגדלה אם לא נדע מה המקורות להגדלת תקציב הביטחון. מבחינתי תקציב הביטחון איננו מונע את ההתקדמות בתקציב הכללי, אך כרגע יש חילוקי דעות בתוך הקואליציה, מדובר בדברים עקרוניים. ביקשו ממני לסחוב את הזמן לחכות ל- 18:00 ל- 19:00, אבל החלטתי שדי. המתנו מספיק זמן. אם הקואליציה לא מצליחה להעביר בקולותיה היא, את התקציב הראשון שלה, אולי זה אומר שצריך ללכת לבחירות. אך כפי שציינתי, ההערכה שלי שחברי הסיעות בקואליציה יצביעו בעד התקציב. השאלה אם מחכים כאמור, שראש הממשלה יחזור או שעושים זאת לפני".

בתגובה לקריאות מצד חברי האופוזיציה, כי בעקבות חילוקי הדעות בקואליציה יש ללכת לבחירות אמר: "בחירות עכשיו זה מאוד לא טוב למדינת ישראל, אחרי שנה שלמה ללא תקציב מאושר. לא ניתן עוד למשוך את זה וחייבים לאשר את התקציב".

במפלגת המחנה הציוני מיהרו לתקוף את הממשלה: "ממשלת הסחטנים הטבעיים איבדה זכות קיום. חוסר היכולת להעביר תקציב אחרי חצי שנה של הממשלה הנוכחית מצביעה על חוסר יכולתה לתפקד. זאת ממשלה רעה שמפנה עורף לציבור, בעיקר זה הגר בפרפריה בזמן שאנחנו במחנה הציוני משיגים כספים לאוכלוסיות אלו. זאת ממשלה שמשנה חוקי גיוס ומתנגדת להעלאת שכר לחיילים. ממשלת ביבי חייבת לעבור מהעולם".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לכל ציבור החשוב הקוראים ומבינים דבר, ברכת ד' עליכם תחיו. קודם כל קצת היסטוריה: לפני שהחכי"ם "החרדים הכופרים" בקדושת עם ישראל, מנסים לזרוק לנו חול בעיניים אני מציג לכם נתונים פשוטים, שכל אחד יעשה לבד את החשבון מה הרווחנו עכשיו? אולי כמה טיפות חול, אבל רק בעיניים…

  לדוגמא קצת היסטוריה:
  הורים ל-10 ילדים שקבלו בשנת (למס') 2000 4997 ₪
  אחרי חוק הלפרט זה הגיע 6507 ₪
  קיצוץ לפיד האבא 2003 הגיע 4069 ₪
  קיצוץ לפיד יאיר הגיע 1400 ₪
  ​עכשיו אחרי תיקון "הגדול" של החרדים החוק הנה ההישג שנקבל "רק" 1614​

  אז זה לא בלוף 1 גדול?? מה הועילו כל העבודה בעיניים בשביל "רק" 20 ₪ לילד לחודש בושה וחרפה!!!!
  חיסכון 50 ₪ לילד מגיע (אם בכלל יגיע) אחרי 18 שנה לסכום עלוב 10,800 ₪ מזה הם יכולים לקנות דירה וחצי? זה גרם השר לייץ מן.

  מעכשיו יידע הציבור החרדים התמימים, במי הם בוחרים, החכי"ם -כאילו חרדים, הדואגים רק לעצמם ולמנהלי המוסדות ונציגיהם, כי שם יש מתחת לשולחן למשפחות עניות בישראל כלום וכלום ודו"ק !!!! רק מענין להם לעלות המשכורת שלהם כל שנה וכו'

  החכים מזכירים לי סיפור מצחיק של מרוקאי אחד שנכנס לתוך חנות,
  המוכר בחנות שמכיר את המרוקאי ניגש אליו מיד, ושואל אותו מה אתה צריך,
  המרוקאי עונה לו: מסרק,
  שואל אותו המוכר: אין לכם בבית,
  עונה המרוקאי: יש אבל נשברה לו שן אחת,
  אז המוכר אומר לו : נו ובשביל שן אחת קונים מסרק ?
  עונה לו המרוקאי : זאת הייתה השן האחרונה!
  אלו החכי"ם שתוקעים סכין בעם ישראל.
  והמבין יבין, אנחנו כבר בשן האחרונה עם הבלוף שלהם, ויום אחד אנחנו נדרוש הסברים על זה….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • החכי"ם תסתכלו לי ישר בעינים: כשהחלטתם להצטרף לקואליציה ולממשלת השמד שאחראית לעקירת התורה ממיליוני ילדי ישראל, לחילולי שבת בבתי החולים הממשלתיים, (באחריותו המלאה של שר הבריאות) לבילבול היחס בעם ישראל ע"י הזרמת מיליונים לפונדקאיות ולבנקים בבתי חולים שונים, (באחריות יו"ר ועדת הכספים ושר הבריאות) לגיורים פיקטיוויים של "בתי דין", לגיור בצה"ל, ובמינהל הגיור, וכו' וכו', האם לא ידעתם שאתם בממשלה אחת עם משומדים עוקרי ועוכרי התורה? וכי עוקרי התורה טובים מאלו המכונים רפורמיים וקונסרבטיביים? תפסיקו להתיפיף. אתם שותפים זוטרים ואחראים לכל מחדלי הממשלה של עקירת הדת וגיוס בני ישיבה!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב