אליעזר סורוצקין מונה למנכ"ל החינוך העצמאי

בהמשך למינוי – שהתבצע בהוראת הגראי"ל – ימונה נציג 'שלומי אמונים', אברהם שוורץ, לסגן המנכ"ל כחלק מהדיל הנורבגי {יעקב אשר מתקרב לכנסת}

נסללה דרכו של יעקב אשר לכנסת: ביום חמישי האחרון נכנס הרב צבי בוימל המשנה למנכ"ל החינוך העצמאי למעונו של מרן הגראי״ל שטיינמן וביקש לפרוש מהניהול בפועל, מתברר שבקשה זו אינה הפתעה והיא לא לראשונה .

לפני כחצי שנה נכנס הרב בוימל וביקש לפרוש מהניהול לדבריו, הוא כבר אחרי 20 שנות פעילות בחינוך העצמאי כמשנה למנכ״ל , מתוכם 8 שנים ניהול בפועל, קודם לכך כמנכ״ל תודעה ובמקביל לזה משמש כמנכ״ל קרן נתיבות משה .

במהלך כל תקופה זו הוא מחזיק כולל גדול ברחובות שהעול הכלכלי מונח על כתפיו. הגראי"ל האזין אולם ביקש להמתין עם הענין עד לאחר פתיחת שנת הלימודים. בחמישי האחרון נכנס שוב הרב בוימל לגראי"ל , פירט בפניו את תמונת המצב של הארגון כשלדבריו הארגון נמצא בתקופת שיא.

הרב בוימל הדגיש בפני הגראי"ל כי מבקש לפרוש רק מהניהול הכללי של החינוך העצמאי וימשיך בתפקידיו הציבוריים האחרים, הגראי"ל ניאות לבקשתו , הודה לו ובירכו . במקביל , החלו לעלות שמות לתפקיד המנכ״ל".

שמו של מזכ"ל 'דגל התורה' יעקב אשר ירד לאחר שהובהר שעתידו בכנסת בקרוב והניסיון הרב שצבר בכנסת הנו ערך מוסף. לבסוף, החליט הגראי"ל על מינויו של מנכ"ל 'לב לאחים' אליעזר סורוצקין למנכ״ל ופנה להנהלת החינוך העצמאי שיפעלו למינויו.

כחלק מהדיל הנורבגי בהתפטרותו של ח"כ מאיר פרוש לטובת כניסתו של יעקב אשר, סוכם בין הצדדים כי אברהם שוורץ נציג 'שלומי אמונים' יכהן כסגנו של הרב סורוצקין בחינוך העצמאי.

לאחר שסורוצקין ניאות לקבל את התפקיד, המהלך זכה לברכתם של מרן הגר"ח קנייבסקי והגאון רבי יעקב אדשלטיין רבה של רמת השרון.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נגמר הכסף בקופה של לב לאחים ? ? ? ! ! !

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. האם הנהלת חינוך העצמאי אישרה את המנוי…?????? נראה בדיחה נורווגית בלבד…כנראה גפני מנסה לסכסך בין פרוש לדגל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב