דרמה בחיפה: מועמדת 'דגל' נפסלה

שבר אחרי שבר ל'דגל התורה': אחרי פסילת מועמדות פינדרוס לאלעד אתמול, הבוקר נפסלה בחיפה  המועמדת עינת קאליש, שנתמכה על ידי דגל התורה נגד יונה  יהב

מכה כואבת נוספת ל'דגל התורה': אחרי פסילתו אמש של מועמד 'דגל' ו'ש"ס' באלעד, יצחק פינדרוס, הבוקר דחה בית המשפט המחוזי בחיפה את ערעורה של עינת קליש רותם – מועמדת 'דגל' 'העבודה' ו'מרצ' לראשות  עיריית חיפה נגד יונה  יהב – על החלטת משרד הפנים לפסול את מועמדותה לראשות העיר כמו גם את מועמדות רשימתה "חיים בחיפה", והותיר את פסילתה על כנה.

החלטת נשיא בית המשפט המחוזי השופט רון שפירא התקבלה בשל העובדה שמפלגת העבודה תמכה במקביל בקליש ובישראל סביון, המתמודד גם הוא לראשות העיר חיפה.

"יש להצר על כך שמפלגת העבודה והעותרים לא מילאו אחר הוראות החוק וההנחיה הברורה של המפקח הארצי על הבחירות, כפי שפורטה במכתב שנשלח אליהם, ובמקום להסדיר את הגשת הרשימות בצורה התקינה והראויה בחרו לנהוג כפי שבחרו", כתב השופט שפירא.

"התנהגותם, שניתן להגדירה כהתחכמות, אינה ראוי בהליך החשוב ביותר בשיטת המשטר הדמוקרטית. אין אלא להצר על הדרך שבחרו ועל התוצאה הקשה שנובעת מהתנהלות זו, תוצאת שלמרבה הצער הביאו על עצמם ועל תומכיהם", הוסיף נשיא בית המשפט המחוזי.

כזכור, אמש התרחשה דרמה דומה בעיר אלעד, כשבית המשפט המחוזי פסל את מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות העיר והותיר את ראש העיר ישראל פרוש כמועמד יחיד בבחירות.

פינדרוס הוצב מול ראש העיר המכהן, ישראל פרוש, כמועמד ש"ס ודגל התורה. אחד מחברי מועצת העיר, שי נתן, הגיש עתירה מנהלית נגד המועמדות של פינדרוס בטענה שהוא אינו מקיים את עיקר חייו באלעד, כפי הנדרש בחוק.

לבית המשפט הוגשה עדות של חוקר פרטי שגילה שהדירה ששכר פינדרוס באלעד סמוך למועד סגירת הרשימות אינה מרוהטת והוא עצמו הודה שהוא מתכוון להתגורר בה מספר ימים בשבוע אך לשהות עם משפחתו בירושלים בחלק מהימים.

שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אחיקם סטולר, קבע כי לא הוכח שמרכז חייו של פינדרוס מתקיים בעיר אלעד. הוא ציין עוד כי מועמדותו והרשימה בראשה הוא עומד הוגשה מאוחר מהמועד שנקבע בחוק ועל כן לא יוכל להתמודד בבחירות.

מפלגות דגל התורה וש"ס פרסמו הודעה משותפת בעקבות החלטת בית המשפט והודיעו כי יעתרו לבג"ץ. "היום, לצערנו, חווינו שפל נוסף בציבוריות החרדית. עתירה קנטרנית שהוגשה נגד מועמדם של גדולי ישראל כחלק מהניסיונות לקעקע את חובת הציות לגדולי התורה – התקבלה על ידי בית המשפט".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.