דרמה ביבנאל: יפורק האוהל בקבר המוהרא"ש זצ"ל

כשנה לאחר צו ההריסה הקודם לאוהל בקבר המוהרא"ש זצ"ל ביבנאל, שוב הוצא צו הריסה למתחם הקבר, בקהילת ברסלב בעיר לא מתכוונים לוותר, חברי המועצה "ימצא פתרון בשביל השלום"

לאחר מאבקים וסכסוכים בקהילת ברסלב ביבנאל, הוצא צו הריסה לסככה שעל קברו של המוהרא"ש זצ"ל מיבנאל, שלטענת הועדה המחוזית לגליל המערבי נבנתה שלא כחוק וללא היתרי בניה או פיקוח הנדסי על ידי גורמים מקהילת ברסלב שביקשו לעשות לרבם כבוד אחרון  .

גורם המסוכסך עם עסקני הקהילה פנה לועדה לתכנון ובניה גליל מזרחי עם בקשה להפסקת הבנייה. כשהבין שהועדה מתמהמהת, פנה לבית משפט, ולאחר ערעורים  שונים הונפק צו הריסה שהתאריך האחרון לביצועו הוא סוף השבוע הזה.

בקהילת ברסלב בעיר אומרים ל'אקטואליק' כי לא יוותרו בקלות והסיכוי שיתנו לפירוק האוהל להתבצע לא אפשרי.

ביצוע צו ההריסה לפני שנה (צילום:נפתלי טרבלסי)

 

בתגובה אומר ל'אקטואליק' ראש המעוצה רוני כהן,  "הגשנו בג"ץ ומתקיים היום דיון במטרה להקפיא את ההחלטה ובכדי שיתנו לנו 24 חודשים בכדי להפוך את זה לחוקי כמו שעושים בכל הערים בארץ, אני עושה את זה בשביל השלום בין כל הפלגים, חבל שצריך להגיע לבג"ץ בשביל זה. אבל כעת החליט בגץ להרוס את הסככה תוך 30 יום.

יו"ר המועצה הדתית מיכאל אילוז אומר ל'אקטואליק' כי בית העלמין יבנאל יושב על אדמה חקלאית. לפני כשנה הגשנו בקשה לשנות את הסטטוס מאדמה חקלאית לאדמת בית העלמין ומחכים לדיון, ולאחר מכן יהיה אפשר לבנות בבית העלמין, אבל לצערי כעת יהיו חייבים להרוס את הבניה על פי החלטת בגץ, עשינו פלטת בטון גדולה בבית העלמין.

כזכור לפני שנה , פורק האוהל שנבנה מעל הציון,  וזאת ללא תיאום עם המשפחה או המוסדות . אז, לאחר התערבות של אנשי המועצה הובטח כי הנושא יוסדר וימצאו פתרונות לעניין .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.