דרמה: בכירי הפלג הירושלמי נעצרו הלילה

המשטרה ביצעה הלילה גל מעצרים בריכוזים החרדים, על רקע ההטרדות הבלתי פוסקות של אנשי הפלג הירושלמי. בין העצורים – ראשי הפלג הירושלמי

המשטרה ביצעה הלילה גל מעצרים בריכוזים החרדים, על רקע ההטרדות הבלתי פוסקות של אנשי הפלג הירושלמי.  בתום חקירה סמויה המתנהלת מזה כחצי שנה עוכבו/נעצרו לפנות בוקר במבצע ארצי ומקיף 28 חשודים מכל רחבי הארץ החשודים כי במהלך השנה האחרונה הטרידו, איימו וסחטו מנהלים ונושאי משרה בכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

בין העצורים נעצרו – עורך הפלס נתי גרוסמן בביתו בבית וגן, וסגנו סגן עורך הפלס ישעיהו ווין, מרדכי קרויס מנהל קווי חדשות נייעס.

החקירה החלה בעקבות עשרות תלונות מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות שהתקבלו במשטרה בכל הארץ ורוכזו במשטרת ירושלים.

 

עניינן של התלונות הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון ה'פלס'.

 

מהחקירה עולה כי החשודים נהגו לפנות מדי יום למוקד טלפוני המכונה 'קו המאבק' אשר הופעל ע"י החשודים , בו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא וזיהוי מספר טלפון ממנו היו מתקשרים. שם היו שומעים הקלטות של שדרנים שפרסמו תכנים הכוללים את פרטי החברה אותה הגדירו ככזו שצריך להטריד באותו היום ומה 'מדד ההטרדה' (כמה שיחות/הודעות לאותו היום).קו הטלפון הוקם על ידם למטרה זו.

 

בשלב הזה, לאחר שקיבלו את ההנחיות המפורטות, היו מתקבלות באופן בלתי פוסק עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לאותה החברה, לנושאי משרה בכירים ואף לבני משפחותיהם, מה שהוביל לשיבוש הפעילות התקין של החברה, ולהפרעה קשה לשגרת היום שלהם ושל בני משפחותיהם.

 

בשל ההטרדות הבלתי פוסקות חלק מהחברות בחרו לבטל את הפרסומים באמצעי התקשורת האחרים, על מנת להימנע מההטרדות הבלתי פוסקות.

בפלג  הירושלמי כינו את המעצרים "מלחמת עולם" נגדו, וטענו כי "המעצרים כוונו למנווטי המאבק נגד גיוס חרדים לצה״ל, פעילים בכירים בוועדה להצלת עולם התורה וניהול קווי המאבק וההפגנות", נכתב בהודעה מטעמם.

. לדבריהם, "מעצרים של עורכים וכותבים בעיתון אינו דבר שיכול לעבור לסדר היום הציבורי, זו אינה דמוקרטיה כי אם דיקטטורה רודנית. משטרת ישראל ושולחיה לא מעזים לעצור עורכי עיתון כאלה ואחרים – קיצוניים ככל שתהיה דעתם. מי שלא יעצור את טירוף ההשתקה הזו כעת, ירגיש זאת גם על בשרו במוקדם או במאוחר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איזה יופי. הגיע הזמן לעצור את ראש הנחש, הן ב"מאבק" למען הצהובון של נתי גרוסמן הארור ה'פלס' והן ב"מאבק" על גזירת הגיוס שאיננה ורק הומצאה ע"י החלאות גרוסמן ושות' כדי להיות רלונטיים ולחזור לתודעה.
    נקווה שיעצרו אותם עד תום ההליכים ושהשופט יחמיר אתם ויתן להם עונש ברף הענישה המקסימלי שניתן לתת לבני פקועה וחלאות אלו, הפלג הירושלמי והמחבלים ימח שמם וזכרם.

    אבי |
    הגב