דרמה בבית שמש: בג"ץ עלול לדחות את הבחירות

תלונות רבות התקבלו על כך שתהליך בחירת המעומדים של שר הדתות דוד אזולאי אינו חוקי, מה שאולי ייאלץ לדחות את הבחירות לרבנות העיר – כל הפרטים

דרמה במירוץ לרבנות בית שמש: בדיקה שנעשית בימים אלו במשרדו של עו"ד אשר דל, תכריע האם להגיש בג"ץ לבטל או לדחות את תהליך הבחירות לרבנות העיר בית שמש, שכבר נמצאות בשלב מתקדם.

לפי טענות שעלו לאחרונה, ייתכן כי תהליך בחירת המעומדים של שר הדתות דוד אזולאי אינו חוקי, מה שייאלץ לדחות את הבחירות לרבנות העיר.

וזו השתלשלות העניינים: לפני כשנתיים, בחודש נובמבר 2015, השר לשירותי דת דוד אזולאי שיגר מכתב לראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול, בדרישה להקים ועדת בחירות בכדי להאיץ את תהליך בחירת רב העיר.

הבחירות של רבנות העיר, התקדמו אחרי שרב העיר הנוכחי, הרב שמעון ביטון, הגיע לגיל גבורות. כמו בכל תהליך בחירות, העניינים התנהלו לכאורה כמקובל: התפרסם קול קורא, השר מינה את נציגיו בועדה, וכך גם בעירייה ובבתי הכנסת. וכך נבחרו הנציגים: 8 נציגי השר, 8 נציגי בתי כנסת ו-16 נציגי העירייה.

הבחירות אמורות להתקיים בסוף השבוע הבא, יום חמישי י"א אב, בבניין מועצת העירבבית שמש.

המתמודדים המובילים הם הגאון הגדול רבי אלחנן פרץ רב הקהילות הספרדיות, המתגורר כ-15 שנה בעיר בית שמש. מראשי ישיבת רינת התורה ומי שהקים בתי הוראה ברחבי הארץ ונתמך על ידיי קהילות האברכים.

המתמודד השני המוביל הוא רבי ינון רביב, שנתמך על ידי מועצת חכמי התורה לבד מהרה"ג דוד יוסף שסירב לחתום בעדו.

אבל כעת אנחנו חושפים מידע שחקר אותו עו"ד אשר דל, שאומר כעת ל'אקטואליק': "אנחנו בודקים האם להגיש בג"ץ לדחות או לבטל את הבחירות".

עו"ד דל אמר בתגובה: "לפני כמה חודשים פנינו למשרד הדתות, בכדי לקבל את כל המסמכים שקשורים לבחירות של רב העיר, לבחון כל התהליך. אבל במשרד הדתות 'טפטפו' לנו מסמכים, במקום לתת לנו את כל מה שביקשנו.

"אבל בחודש האחרון קיבלנו מסמכים מאוד משמעותיים, ואנחנו מבינים שיש בעיות, כפי שחששנו. קיבלנו כמות ניכרת של מסמכים, ומהחומר בכללותו עולים דברים מאוד קשים. מתברר שמידע שנמסר על ידי חלק מחברי הפורום הבוחר שמונו בידי השר, הוא מידע לא נכון". חלקם, לדבריו, "אפילו הסתירו מידע על עצמם".

עו"ד דל הוסיף: "מחר יתכנס צוות במשרדי, וביחד נצטרך לקבל החלטה".

למשרדו של עו"ד דל יש מוניטין בתביעות מסוג זה. באחת התביעות האחרונות, הצליח המשרד להקפיא את הבחירות למשרת רב העיר לוד. "כך גם במבשרת ציון, יום לפני הבחירות לרבנות העיר, הגישנו בג"ץ וביטלנו אותן".

הדרישה כעת לעכב את הליך הבחירות לרב העיר בית שמש, מעוררת גלים. "אט אט נחשפים הקשיים", אומר עו"ד דל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.