דרמה במשפט נמל אשדוד: אלון חסן זוכה לחלוטין

השופט: "החקירה, שבשלב מסוים עמד בראשה ערן מלכה, הייתה מוטה. הראיות שבפניי מקיימות ספק סביר"

דרמה הבוקר בפרשת השוחד בנמל אשדוד: בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליט לזכות את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, מכל העבירות שהואשם בהן כולל לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בנוסף זיכה בית המשפט גם את מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר שוקי סגיס ואת קרוב משפחתו של יו"ר ועד העובדים לשעבר, דוד חסן.

השופט הגיב ואמר לנוכחים שצהלו: "אני מבקש להירגע", ואז שב על הביקורת שהטיח נגד הפרקליטות במהלך המשפט: "המאשימה לא עמדה בנטל המוטל עליה".

השופט עדן ציין בהכרעת הדין כי "פרשת התביעה כללה העדת גורמים שונים בנמל בעבר ובהווה ובעלי תפקידים בנמל גורמים במשרד להגנת הסביבה ועדי מדינה. באתי למסקנה כי יש לזכות את כל הנאשמים מהעבירות שייחסו להם. חלק מטענות ההגנה המרכזיות היו כי הטענות נגד חסן נבעו ממאבקי כוחות ואינטרסים. החקירה, שבשלב מסוים עמד בראשה ערן מלכה הייתה מוטה. הנטל המוטל על המאשימה הוא מעל ספק סביר. מסכת הראיות שבפניי מקיימת ספק סביר".

בהתייחסו הישירה לחסן ציין השופט עדן כי "לאחר כל הבדיקות לא הוכחה כל מרמה מצדו ולא הוכח ניגוד עניינים. ביצוע מעשה תוך התפקיד – אין זה עולה לכדי מרמה והפרת אמונים. פעולתו של חסן היו מחויבות כדי להגן על העובדים. אין ראיה לכך שאלון חסן ביצע פעולה באופן ישיר או עקיף לעידוד התקשרויות עם החברה שבבעלות קרוביו".

השופט ציין עוד בהחלטתו כי "יום אחד לפתע, למרות שנים של הזנחה ואי אכיפה שהובילה לנפילת טונות של גרוטאות, התקבלה החלטה ממפקח של המשרד להגנת הסביבה לפתוח בחקירה. זה היה נגד עובדי הנמל בלבד. כתוצאה מכך החלה השבתה. כתב האישום מייחס מניעים ותיאוריית קשר בהשבתה זו. ההשבתה הייתה מחויבת המציאות. אי השבתה הייתה יכולה להיחשב כאי הגנה על העובדים".

כזכור, במרץ 2016 הוגשו שישה כתבי אישום נגד חסן, ארבעה שותפיו העסקיים וחברה בבעלות בני משפחתו של חסן ומקורביו. בכתב האישום באחד מתיקי הדגל שניהלה פרקליטות מחוז דרום בשנתיים האחרונות צוין כי חסן ומרבית הנאשמים האחרים הפיקו טובות הנאה אסורות בהיקף של מיליוני שקלים מפעילות תפעולית בתחומי נמל אשדוד בין השנים 2013-2010.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.