דרמה בציונות הדתית: הרב מוטי אלון – הורשע

דרמה בציונות הדתית: אחרי שלוש שנים וחצי מאז התפוצצה הפרשה, הורשע הבוקר הרב מוטי אילון, מבכירי הציונות הדתית וראש ישיבת הכותל בעבר, בבית המשפט השלום בירושלים, שקבע כי הרב אלון ביצע עבירה חמורה בתלמידו, בן 17 בעת המעשה.

בא כוחו של אלון, עורך הדין אשר אוחיון, אמר ביציאה מאולם בית המשפט: "אנחנו שמענו, הופתענו לרעה. זה היה בניגוד לכל הערכות המוקדמות של כל מי שהיה במהלך המשפט".

הסופרת אמונה אלון, גיסתו של הרב אלון, שוחחה לאחר הכרעת הדין עם 'גלי צה"ל' ואמרה: "הרב מוטי בטוח באמת שלו, אנחנו בטוחים באמת שלו והוא אינו מעוניין במאבקים תקשורתיים. דרכו של הרב מוטי, מאז ומתמיד ואני מכירה אותו 40 שנה, היא לחבק ולנשק. אולי יש ילדים שלא אוהבים חיבוק ולא מבינים מה זה. תמוה בעיני שבית משפט לוקח על עצמו לקרוא מחשבות ולפרש כוונות. החיבוקים האלה לא רק שאינם מגונים, אלא גם חיוביים מאד".

כזכור, לפני קרוב לשנתיים הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד הרב אלון, ובו פירטה שורה של עבירות לכאורה שביצע בשני קטינים במהלך השנים 2003-2005. לפני מספר חודשים ביקשה התביעה לבטל אישום אחד, לאחר שהמתלונן ביקש שלא להעיד.

הבוקר, כאמור, הורשע הרב אלון באותו אישום.

עוד טרם ניתן פסק הדין בבית משפט השלום בירושלים, סערו ביומיים האחרונים הרוחות בקרב הציבור הד"לי בעקבות ראיון שהעניק יממה קודם לכן חושף הפרשה, נשיא פורום "תקנה", הרב יעקב אריאל לאתר 'כיפה'.

בראיון, שנערך לפני כשנה, אמר הרב אריאל כי גם אם אלון לא יורשע בדין, הוא עדיין אשם. "הרב אלון פגע בתלמידיו בצורה קשה מאוד לפני שנים רבות, והם נשאו את הפגיעה שנים רבות. מי שהעידו (במהלך המשפט) היו דגי רקק, הלווייתנים לא הגיעו", טען הרב אריאל בראיון והוסיף: "הוא הודה בעובדות, סיפר שזו מעידה חד פעמית, שזה לא יקרה יותר". עם זאת, הרב אריאל עצמו ניסה ללחוץ בימים האחרונים על אתר 'כיפה' שלא יעלה את הראיון, מה שלא עזר לו – כשהראיון עלה לבסוף.

באתר פורום תקנה פורסמה הבוקר הודעה ובה נכתב: "התלונות שהובאו בפני פורום תקנה אינן אלה המופיעות בכתב האישום הנוכחי. התלונות שנשמעו בפני חברי פורום תקנה לא היו עבירות פליליות בעת ביצוען, או שחלה לגביהן התיישנות. התלונה שבגינה הוגש כתב האישום היתה בגדר עבירה פלילית בעת ביצועה , ולכן הופנתה למערכת המשפטית. הפורום חוזר על הודעתו וקובע כי על הרב מוטי אלון לחדול מכל פעילות רבנית ציבורית, מכל תפקיד חינוכי וניהולי, ומכל ייעוץ אישי ביחידות. יודגש כי הטיפול המשפטי, יהיו תוצאותיו אשר יהיו, אין בו כדי לשנות את עמדתו של הפורום ואת אזהרתו לציבור".

צילום תמונה: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.