דרמה בצרפת: כישלון לימין הקיצוני בבחירות האזוריות

לאחר שבסיבוב הראשון זכתה מפלגתה של לה פן בשלושים אחוז מהקולות, מתברר על פי תוצאות המדגמים כי הצרפתים נענו לקריאתו של הנשיא הולנד נגד הימין הקיצוני, וככל הנראה מפלגתה לא זכתה בראשות אף מחוז בסיבוב השני

עם סגירת הקלפיות בצרפת, מגלים תוצאות המדגמים כי הימין הקיצוני נחל תבוסה בבחירות למחוזות, וכי מפלגת החזית הלאומית (FN) לא ניצחה באף אחד מאזורי הבחירה בבחירות. התוצאה באה בעקבות פרישתה של מפלגתו של הנשיא פרנסואה הולנד בשני מחוזות לקראת הסיבוב השני, וקריאתו לתומכים לבחור באופן טקטי כדי להותיר את החזית הלאומית מחוץ לשלטון.

בבחירות שהתקיימו היום בצרפת נרשמו כשישים אחוזי הצבעה. על פי המדגמים, המנצחת הגדולה בבחירות היא מפלגת השמרנים בראשות הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי. לאחר היוודע תוצאות המדגמים אמר ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, כי "הסכנה הנשקפת מהימין הקיצוני עדיין לא חלפה".

ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס הזהיר השבוע מפני "מלחמת אזרחים במקרה של ניצחון של הימין הקיצוני". הלילה אמר כי אף שמפלגת החזית הלאומית לא ניצחה בבחירות, על הממשלה להקשיב לרחשי הציבור כפי שעלו מניצחונה בסיבוב הראשון של המפלגת המתנגדת לקליטת מהגרים. "הערב, אין מקום לתחושת ניצחון או להקלה", אמר.

הסיבוב השני לא היה קל בלשון המעטה עבור לה פן. המועמדים מהמפלגה הסוציאליסטית של הנשיא הולנד פרשו מכמה מחוזות שבהם השיגו תוצאות מאכזבות, והמפלגה קראה לבוחריה להצביע למועמדי מפלגת "הרפובליקנים" של הנשיא לשעבר סרקוזי, במטרה להחליש את הימין הקיצוני.

בשבוע שעבר זכתה "החזית הלאומית" ב-27.73% מהקולות בסבב הראשון, ובמקום השני זכתה מפלגתו של סרקוזי עם 26.65%. המפלגה הסוציאליסטית של הולנד זכתה ב23.12% בלבד. סקרי דעת הקהל האחרונים הראו כי הבוחרים יישמעו לקריאה של המפלגה הסוציאליסטית ויבחרו במועמדי מפלגתו של סרקוזי.

לאחר הפרסום על כישלונה של מפלגת הימין הקיצוני, יצאה מנהיגת המפלגה, לה פן לתומכיה ואמרה כי מפלגתה "תהיה הכוח מספר אחת באופוזיציה במועצות האזוריות. הסיבוב הראשון גרם לנו להאמין במערכת תלת-מפלגתית. נכנסנו לשם היטב".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.