דרמה בקנדה: הלברנץ וחברי הכת ניסו לברוח לאיראן ונתפסו על ידי המשטרה

משטרת קנדה עצרה את שלמה "ארז" הלברנץ וחסידיו בשלשה אוטובוסים באונטריו.

דרמה של ממש בקנדה הצליחה המשטרה המקומית לשים את ידה על מחנה לב " טהור, בנשיאות  שלמה ארז הלברנז , ובנו  נחמן, השניים  ניסו לברוח לאיראן  ועכשיו לפני שעה קלה הם מצאו אותם יחד עם כל חסידיו מרוכזים בשלשה אוטובוסים ששכרו בדרך למלון.

שלמה ארז הלברנץ, ברח מרשויות החוק שביקשו לקחת ממנו ומחסידיו את הילדים, הם ברחו בתקוה להספיק לעזוב את קנדה לפני שהם יודעים היכן הם, אבל הם הספיקו לתפוס אותו בטרם הספיק לעזוב את המדינה.

שמו עלה לכותרות, בעקבות כתבות ותחקירים בתקשורת הישראלית. כמה חברי הכת שהצליחו להימלט ממנה טענו כי הלברנץ שולט בהם בכוח, מפריד גברים מנשותיהם, ואוסר אכילת עופות ובשרים וכן מיני דגן מחשש שהונדסו גנטית. בנות מגיל 3 מחויבות ללבוש שאלים, גיל הנישואים הוא עשר, גירושים בין בני זוג נעשים ללא מתן גט, התפילות נמשכות ימים שלמים, ועונשים אלימים מוטלים על חברי כת "סוררים", תוך שימוש במלקות. כאשר הלברנץ חושד שחל רפיון בנאמנותו של אחד מחסידיו כלפיו, הוא מגדיר אותו כחולה בתסמונת BPD ומורה לו ליטול תרופות פסיכיאטריות.

לדבריהם של פורשי הכת, הלברנץ טוען כי הוא גלגול נשמתו של רבי שמעון בר יוחאי. לדבריהם ספריו של הלברנץ נחשבים מקודשים בעיני חברי הקבוצה, וחל איסור להשתמש בספרים תורניים אחרים שלא נכתבו על ידו. על אף שהלברנץ נולד למשפחה מזרחית, מאמינים בני הכת כי הוא נצר למשפחת הרבנים האשכנזית 'הילברון'. כדי לקשר את קהילתו לשורשים חסידיים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כבר יותר מ 500 שנה עושים שימוש בשמו הקדוש של רשב"י לדברים בטלים.

    יוסי |
    הגב