דרמה ב'שארית ישראל': רבנים המזוהים עם 'דגל התורה' הצטרפו לבית הדין

עוד יעד "נכבש": מספר רבנים המזוהים עם הממסד של 'דגל התורה' מונו לכהן כחברי ביה"ד ב"שארית ישראל" – מערכת הכשרות הליטאית שהיתה מזוהה עם אנשי הפלג הירושלמי

אחרי המהפך ב'יתד נאמן' הגיע תורו של מותג הכשרות הליטאי 'שארית ישראל': אמש נודע כי אנשים בהנהלת מערכת הכשרות מינו מספר חברים חדשים המזוהים עם הממסד הותיק של דגל התורה, לכהן כחברי בית הדין.

מדובר ברבנים הגאונים רבי ישראל זיכרמן ממודיעין עילית, רבי אברהם הכהן רובין מרחובות ורבי יחיאל יוסף במברגר מרחובות אשר קיבלו את ברכתם של גדולי ישראל ובראשם מרן הגר"ח קנייבסקי ומרן הגראי"ל שטינמן.

חברי הבד"צ החדשים יצטרפו לחברי הבד"צ שכבר מכהנים – הגר"א דינר, הגאון רבי עזריאל אוירבעך, הגר"מ גרוס, הגר"צ וובר והגרצ"ש שנקר.

ב'שארית' מסבירים כי הרקע למינויים הוא כדי לחזק את מערכת הכשרות לקראת שנת השמיטה והעומס הצפוי על הדיינים, אולם מתחת לפני השטח ברור לכולם כי מדובר בקרב שליטה על אחד מהמעוזים של אנשי הפלג הירושלמי.

כזכור, הכשר 'שארית ישראל' הוקם ע"י הרב שך ונחשב במשך השנים למותג ליטאי יוקרתי. אנשי מערכת הכשרות זוהו תמיד עם תלמידי הגרא"מ שך והגרי"ש אלישיב, אולם כעת, אחרי השינויים האמורים, תתפוס מערכת הכשרות גוון מעט שונה – כזה המזוהה עם הממסד של דגל התורה.

הפגנה של אנשי הפלג הירושלמי. איבדו עוד מוקד שליטה
[alooma ref="86fe62d3477cbd1e58cf32dd95d7b9f3.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.