דרמה בשבת: השוטרים דפקו על דלתו של החולה החרדי

"מצאו עבורך כליה", בישרו השוטרים לחולה החרדי בליל שבת, וכבר למחרת ביום שבת נערכה ההשתלה

תרומת כליה מעכשיו לעכשיו – בשבת קודש: בזכות התערבות המשטרה – חולה חרדי לא פספס הזדמנות להשתלת איברים.

שוטרים במשטרת בית שמש סייעו לאתר גבר חרדי בן  ,33 אב לחמישה חולה דיאליזה, כדי שיוכל לעבור בערב שבת ניתוח השתלת כליה. כך מפרסמת הבוקר מיטל יסעור בית-אור ב'ישראל היום'.

בידיעה סופר כי "האיש שממתין להשתלה הוא אדם חרדי שומר שבת ולכן לא ענה לטלפון הגורלי שבו ניסו להודיע לו שנמצאה לו תרומת כליה מנפטר שתרם איברים.

"המטלפנת היתה ענת בריגר, מתאמת ההשתלות של בית החולים בילינסון, שניסתה להתקשר לכמה מספרי טלפון של החולה ושל אשתו אך ללא מענה. בעזרת בעלה, קצין משטרה, החליטה להיעזר בשוטרים כדי לאתר את החולה.

"הבעל שלי עובד כקצין נפגעים במשטרה, אז הוא שלח אליו הביתה שוטרים ממשטרת בית שמש ונתנו לי לדבר אתו. זו היתה שיחה כמו של אראלה מפעל הפיס, שבה אני אומרת לו שיש לו תרומת כליה והוא מוזמן לבית חולים. השוטרים הציעו מיוזמתם שיסיעו אותו לבית החולים, ואפילו נכנסו איתו עד לחדר המיון".

בעיתון צוין כי עוד לפני שיצא מהבית ביקש החולה ליצור קשר עם הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון מתנת חיים, ולבקש את אישורו. זאת משום שנמצא לו כבר תורם מתאים במסגרת הארגון, האחראי כבר לכ-500 השתלות כליה מתורמים חיים מתנדבים.

"עברנו דרמה בסעודת ליל שבת קודש", סיפר הרב הבר ואמר שהתלבט אם לחלל שבת ולענות לטלפון הנייד שצלצל פעמיים. "החלטתי שזה ספק פיקוח נפש ועניתי. המתקשר מספר כי הגיעו לביתו שוטרים והעבירו הודעה דחופה מבילינסון, כי יש עבורו השתלה מן המת ושיבוא מהר. הוא התלבט האם לנסוע שכן יש לו תורם מן החי בתהליך. ערכתי שיחות טלפון לבירור מאחורי הקלעים לגבי איכות ההשתלה המוצעת והודעתי לו על החלטתי שאכן כדאי לו לנסוע. את הלילה והיום העברתי במתח רב. מייד עם צאת השבת התבשרתי כי ההשתלה עברה בהצלחה גדולה".

ההשתלה בוצעה בשבת בבוקר על ידי  ד"ר מיכאל גורביץ' וד"ר אביתר נשר ונראה שהכליה נקלטה.

"אם לא היינו מערבים את המשטרה זה היה פספוס ענק. הוא לא ענה באף טלפון. אם בתוך שעה שעתיים לא היינו תופסים אותו היינו עוברים לחולה אחר. לחולה כמוהו שעובר כמה פעמים בשבוע טיפולי דיאליזה, השתלת כליה מביאה בריאות ואור, וזה מאוד מרגש שהצלחנו להביא אותו בזמן", סיפרה בריגר לעיתון.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.