דרמה בש"ס: היו"ר לשעבר אלי ישי פורש מהמפלגה

פיצול בש"ס: יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי פורש מהמפלגה לאחר קרע עמוק בינו ליו"ר המכהן אריה דרעי. מקורבי ישי: "נותנים צ'אנס אחרון לשלום".

המתח הפנימי בש"ס, בין היו"ר אריה דרעי ליו"ר לשעבר אלי ישי, נוסק לשיאים חדשים, דווקא בשעה שבה נעשים ניסיונות להביא לפשרה בין כל הצדדים נראה הערב לקראת פיצול סופי.

 

לפי שעה לא ברור מה בכוונתו לעשות בתקופה הקרוב וכי קיימות מספר אפשרויות: הקמת מפלגה עם אורי אריאל, הקמת מפלגה חרדית ספרדית מקבילה לש"ס או פרישה מוחלטת מהחיים הפוליטיים.

 

במשך כל התקופה האחרונה, במיוחד מאז נפטר מרן הרב עובדיה יוסף, פועל חבר הכנסת אריה דרעי להדחתו של ישי מהתנועה. מקורב בכיר לח"כ ישי אמר ל'קוקר' "ככל שדרעי צבר כוח, כך הוא גם צבר לו אויבים בסביבה באופן טבעי. דרעי ניצל את המצב החדש כדי להשתלט בכוח על כל עמדות המפתח ולסלק את המקורבים, ביניהם אלי ישי, שהודח למעשה מכל עמדות ההשפעה בש"ס, והיום הוא נחשב חבר כנסת פשוט, ולאחר מכן מינה את חברי המועצת החכמים והגר"ש כהן, מועצה הנשלטת בידי דרעי" הוסיף הגורם.

 
גם הערב נמשכו מאמצים מכיוונו של ישי לאחות את הקרע, ולהשאיר את ישי בש"ס,למרות שכעת נראה כי ישי גמר את ההחלטה בליבו להקים מסגרת חדשה. ישי הציג בימים האחרונים רשימת תנאים, ובראשם השפעה על רשימת ש"ס ושיריון חברים בתוכה. דרעי דחה את התנאים ודרש מנגד, כי ישי יפקיד בידיו מכתב התפטרות, שייעשה בו שימוש באמצע הקדנציה הבאה, אם יגיע למסקנה שישי אינו ממלא את תפקידו.

 
הגורם המקורב לישי הוסיף בשיחה עם כתב 'קוקר' כי ש"ס, היא מפלגה שמונהגת ומובלת על ידי אדם אחד שלא השכיל להשאיר אותה מאוחדת. ש"ס נמצאת בסחרור, היא קרועה ומסוכסכת, על סף פילוג ממשי, גם הסקרים אינם מאירים פנים לש"ס, ומצביעים על זליגה מצד תומכיה אל מפלגתו של השר לשעבר משה כחלון, ואף לאחותה האשכנזית 'יהדות התורה'.

 

מלבד הביקורת מבית סופג דרעי ביקורת מאנשי הימין שמצדדים בעד מפלגה בראשות אלי ישי: "כל התפיסה המדינית שלו מושתת רק על אינטרסים פוליטיים צרים אחרת אומרים הגורמים אין הסבר לקריצה שלו לנתניהו בשבועות האחרונים לקראת כניסה לממשלה.
לדברי הגורמים, הציבור הישראלי לא טיפש. "הוא מבין שאריה דרעי נטול עמדה מדינית עקבית, יש רק להתפלל שהציבור יידע להפריד בין דרעי למפלגה, אחרת גם שבעת המנדטים שהסקרים צופים לנו יהיו בגדר חלום".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כזו כתבה לעומתית…
  ישי ביקש ריצ' רץ' אחד שלו אחד של דרעי לכל אורך הרשימה בזמן שאין שום סיבה בעולם לתת לו אחרי שמרן מינה את מייסד התנועה הרב אריה דרעי לראשות התנועה. כל מטרתו של ישי היא להשמץ ולהרוס לכל היהדות החרדית נגד דעת מרן.. הזהרו בגחלתן…..

  אבי |
  הגב
 2. המקובלים מזהירים שדרעי עומד לבצע השנה מהלכים מסוכנים מאד כדי לשרוד וכפי שהיה בהסכמי אוסלו גם כעת דרעי נמצא באותו מגרש. לדברי המקובלים דרעי יקבל מכה קשה משמיים על מעשיו במחשכים והגדירו אותו כשלוחו של השטן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב