בשערי חסד מחו על סרטוני הפייסבוק של יהדות התורה (וידאו)

בשעה שהאד' מויז'ניץ הגיע למסע שיכנוע בבית מנהיג הפלג הירושלמי הגר"ש אוירבך, הוא שמע טענות קשות על הכנסת תכנים בלתי הולמים בקמפיין הבחירות של יהדות התורה. צפו

סערה מאחורי הקלעים: בשעה שהאד' מויז'ניץ הגיע למסע שיכנוע בבית מנהיג הפלג הירושלמי הגר"ש אוירבך, הוא שמע טענות נוקבות על הכנסת תכנים בלתי הולמים בקמפיין הבחירות של יהדות התורה.

בקמפיין הבחירות של יהדות התורה שורבב לקמפיין הוריאלי קטעים שבהם מופיעות מספר שחקניות בסרטוני הבחירות של המפלגה החרדית.

לטענת גורמים בפלג הירושלמי, במהלך ביקורו של האד' העלו מספר עסקנים בפני האד' את הסוגייה וטענו כי מדובר בחציית גבול, "המפלגה כבר לא חרדית", טען אחד העסקנים בפני פמליית האד'.

מיד לאחר הביקור הלבבי, נפגש האד' מויז'ניץ עם חבר הכנסת יעקב ליצמן, והביע את מורת רוחו משירבוב התכנים הבלתי הולמים.

על פי דיווח של מני גירא ברדיו קול חי האד' הורה לליצמן להסיר במהרה את כל הסרטונים המדוברים לאלתר.

גורמים ביהדות התורה סיפרו לאד' כי בכל מערכת בחירות מופיעים תכנים שמיועדים עבור הציבור החרדי.

במקביל. בפלג הירושלמי מחריפים את הטון ופצחו בקמפיין "רק לא ג'".

הבוקר התראיין משה בוימל נציג בני תורה  והתייחס לסוגיית הסרטונים, "בכל מצב אני לא משוכנע שגדולי ישראל של 'יהדות התורה' מודיעים לכל מה שקורה שם כדוגמת הפרסומת שיצאה בשבוע האחרון עם דוגמן ודוגמנית או השתתפות ח"כים בכל מיני אירועים מוזרים", לדבריו, "לא מוכרים את האידאולוגיה בשביל לחץ של קולות".

מבית האדמו"ר מויז'ניץ נמסר בהודעה רשמית: בעקבות גל השמועות. אין דיונים בחדר האדמו"ר וא"א מהח"כים לא הוזמן היום לאד' מלבד ח"כ ליצמן. נושא שע"ח מוצה בביקור אצל הגר"ש ונושא הסרטונים לא עלה לדיון בביקורי הח"כים.

אחד מהסרטונים שעורר את הסערה
[vimeo 121192719 w=500 h=282]

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מבקש לדייק בדברים. יהדות התורה עצמה לא פרסמה את הסרטון אלא אוהדי יהדות התורה (גוף חיצוני) פרסם את זה. מה רוצים? מה כל הקטנוניות הזו?

  yossi |
  הגב
  • ואם יהדות התורה פרסמה זה נורא?

   לחכמי הפלג ידוע העימותים עם השוטרות

   נשמה |
   הגב
   • בסיעתא דשמיא
    הנני בזה להצטרף לכבודה של תורה, כמבואר בשערי תשובה לרבינו יונה שער שלישי, שחובתינו לרומם החכמים לתתם עליונים ויהיו דבריהם נשמעים וילוו עליהם העם כולו, וכבר הרחיב בזה בספר כתר תורה לתלמידו של קודש הקודשים רבינו הגר"א ז"ל אשר מדרכי היצה"ר לאבד הדרת התורה ולהפחית יקר תפארתה, ודרכו לפתות לת"ח שיהיה מוכתר בכתר ענווה ולהניח כבודו לפני כל אדם וצריך להזהר ולהשמר מן הנחש הארור המסית והמדיח כי אין דעתו אלא לבזות כבוד התורה בעיני ההמון ובעיני התלמידים עיי"ש בדבריו החוצבים להבות אש.
    ועלינו לשבח ולהודות להקב"ה אשר בדור אחרון זה, לאחר החורבן הנורא בעוה"ר של היכלי התורה והיראה בגולה, הרחיב ד' לנו במעט וזכינו לכבודה ולתפארתה של תורה ומתרבים בעה"י הממיתים עצמם באהלה של תורה כ"י, וזכה הדור הזה, מה שלא כל דור זכה לכך, להאיש על העדה אשר יצא לפניהם וגו', בחכמה ותושיה באהבה וחמלה, מאת ד' היתה זאת כי לא כלו רחמיו לחיותנו כהיום הזה. – ורע ומר אשר חכם אחד שליט"א, דאורייתא קא מרתחא בי', ובא לכלל כעס ובא לכלל טעות וכשלון, ונכנס בו אש זרה אשר לא ציווה ה', והטיח דברים אשר לא כדת, שלא בדעת ושלא בהשכל, נגד עיני העדה אשר בית ישראל נשען עליהם.
    והאמת כי כל בן תורה וכל אשר יש בו ריח תורה, יודע להפלות ולהבין כי כל דבריו בטלים ומבוטלים כחרס הנשבר וכדבר שאין בו ממש, וכל כלי יוצר להצר כבודה של תורה לא יצלח, וכל לשון מדברת גדולות על רועי ישראל ששתלן הקב"ה בכל דור לא ישמע ולא יזכר ולא יפקד, ולא נצרכא אלא שלא יבוא איזה תלמיד טועה להמשיך אחרי האי פלגאה, ושארי ליה מאריה להאי צורבא מרבנן כי שגגה היא ורוח שטות עברה בו, וכבוד יקר תפארת גדולת תורתו ויראתו במקומו עומד.
    ויתן ד' ית"ש ויקויים בנו אין פרץ ואין יוצאת ואין צווחה ברחובותינו ונזכה במהרה להבטחה ומלאה הארץ את ד' כמים לים מכסים אמן כי"ר.

    ההוא פלגאה |
    הגב
    • במכתב הזה ניסה מנהיג הפלג הירושלמי הרש"א
     ללחום במי שלא חשב כמותו בשנת תשמ"ט
     והוציא כתב ביבין זה נגד הרב דוב לנדאו שליט"א בו בעת שהרב לנדאו הצביע למעשה כמהו
     וכל עוונו כי חשב אחרת ממנו
     והשיב לו הא-ל גמולו בראשו בעץ אשר הכחין
     לתלות את מרדכי היהודי

     יוסי |
     הגב
    • איך אתה מעיז להשוות בין המקרים שהמרחק ביניהם הוא מזרח ממערב
     א, הרב שך היה ענק שבענקים ואי אפשר לדמות אליו את הרב שטיינמן
     ב, הרב דוב לנדא כתב מכתב נורא חריף נגד הרב שך וע"ז יצא מרן שליט"א בקצף כזה
     ג, המרחק בין המדוברים גם מבחינת השנים היה הרבה יותר גדול שהרב שך היה בן 95 והרב לנדא היה בן 55 דהיינו אברך צעיר יחסית וגם מבחינת הגדלות בתורה שהיה רחוק מאד מגדולתו של הרב שך ואילו בימינו חוץ מההפרש בגיל שהוא רק 15 שנים הפרש ביניהם אז בגדלות בתורה מרן הגר"ש הוא הרבה יותר גדול מהרב שטיינמן וכמו שהעיד עליו הרב דוב לנדא שבכל בני ברק אין גדול בתורה כמו ר' שמואל אז בבקשה להפסיק לבזות את גדולי ישראל וכמו שתב ר' שמואל שהקב"ה שתל בכל דור את הגדולים וח"ו להעיז לפצות פה בענין

     תלמיד מרן הגר"ש |
     הגב
     • הרש"א נישאר והצדיק נישאר צדיק
      כנראה בשיעור היסטוריה ברחת

      אפרת |
     • הרב שך יותר היה יותר גדול מהרב לנדאו בלימוד?
      או שיש לך טעות המילון אבן שושן במונחים "גדול" "קטן"
      או שאתה פשוט לא מכיר את האנשים ולכך ממולץ לפתוח את ספריהם
      או שאתה מנסה לשכתב היסטוריה
      אולם הדבר נידון לכשלון מפאת הידוע לכל

      יואל |