הרב יצחק יוסף שליט"א הרב הראשי הראשון לציון לישראל נבחר עם 68 קולות

רב יצחק יוסף (נולד בי"ח בטבת תשי"ב 1952) הוא ראש ישיבת חזון עובדיה ומחבר סדרת ספרי ההלכה "ילקוט יוסף". הרב יוסף הוא בנו של הרב עובדיה יוסף, והוא מבסס את פסקיו על שיטת הפסיקה של אביו. ספריו נחשבים כספרי יסוד בקרב חלקים גדולים של היהדות הספרדית בישראל ובעולם. על ספרים אלו זכה הרב יוסף ב"פרס הרב טולדאנו" שעל ידי המועצה הדתית בתל אביב-יפו ובפרס הרב קוק.

הרב יצחק יוסף נולד בירושלים בשנת תשי"ב, הוא בנו השישי במספר של הרב עובדיה יוסף. הוא למד בתלמוד תורה של החינוך העצמאי 'יבנה', ובגיל 12 החל את לימודיו בישיבה הקטנה פורת יוסף בשכונת קטמון בירושלים. עם סיום לימודיו בישיבה קטנה, הוא עבר לישיבה גדולה ישיבת הנגב בנתיבות, ולאחר מכן למד בישיבת חברון בירושלים.

בשנת תשל"א (1971), בהיותו כבן 18 שנה כשלמד בישיבת הנגב, ריכז הרב יוסף את פסקיו של אביו מפסקי ההלכות וההסתעפויות של חמשת חלקי ספר השאלות ותשובות יביע אומר שיצאו לאור עד אותה שנה. פסקים אלו יצאו בספר, שנקרא "פסקי דינים – ילקוט יוסף". הספר נערך בעידודו של אביו ובפיקוחו, והוא נחשב אחד מספריו של אביו, מאחר שזהו סיכום פסקיו ומשום שעבר על הספר סעיף סעיף והעיר את הערותיו.

בה'תשל"ה (1975) התמנה הרב יוסף הצעיר לרב במושבים בר גיורא, נס הרים, ומטע, הסמוכים לירושלים, והחל להעביר שם מספר פעמים בשבוע שיעורים בהלכה וטיפול בשאר ענייני היהדות במושבים. במסגרת תפקידו הופיע בבתי ספר ממלכתיים להרצאות ושיעורים ותרם לחיזוק החינוך הדתי שם.

בה'תשל"ג (1973) עם היבחרו של אביו לראשון לציון הקים ביחד עם אביו את כולל "חזון עובדיה" אשר שמה לה למטרה להכשיר רבנים ודיינים מקרב הציבור הספרדי, עם בוגרי מחזור זה נמנים גם רבנים מפורסמים דוגמת הרב שלמה שלוש רבה של חיפה והרב יצחק פרץ רבה של רעננה. בשנת תש"מ (1980) הוסמך לדיינות ולרבנות יחד עם יתר בוגרי המחזור הראשון על ידי הרבנים הראשיים לישראל דאז ועל ידי הרב הראשי לירושלים שלום משאש ועם פתיחת המחזור השני מונה לעמוד בראשות בית המדרש. בז' אב ה'תשע"ג (2013) הכריז עליו אביו כמועמד לרב הראשי הספרדי מטעם ש"ס

בשנת תשנ"ב (1992), עם סיום המחזור השני של בית המדרש והכשרתם של האברכים כרבני קהילות ברחבי הארץ והעולם, פתח בהוראת אביו את ישיבת חזון עובדיה המיועדת לבחורים מגילאי תיכון ומעלה, הצורך בהקמת הישיבה התעורר לאחר תסיסה שהייתה בקרב הציבור הספרדי-חרדי על רקע חילוקי הדעות והקרע עם עולם הישיבות הליטאי.

הרב יצחק יוסף מציג עמדות המזכירות את אלו של אביו, מנהיג ש"ס, ומצהיר כי יש לפתור "הרבה בעיות שמעיקות על הציבור הרחב", כדבריו. "למשל, העניין של סרבני גיטין, זה דבר שמעיק. אני שמעתי עוד מאבא שלי לפני שלושים שנה וארבעים שנה כמה הדבר הזה מעיק. העניין של עגונות, כמה שזה כואב. איך ייתכן לסבול בכי של אישה שהיא עגונה, שבעלה מסרב לתת לה גט? אנחנו בדרך של בית הלל, לא להחמיר על הציבור כל מיני קשיים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתר לעניין
  רק בבקשה שמרו על היחודיות והאיכות שלכם זה ממש האתר החרדי הראשון
  : אתם גם המענה ההולם למאוכזבי אתר כיכר השבת שמזמן כבר נהפך לשלוחה של ynet ובתור חרדי אני סבלתי מהפרסומות הלא צנועות ובכתבות ארסיות שמסתתרות בין המילים בנוספ לסינון 98% מהתגובות בכל נוש פוליטי או בסגנון ימני וגרוע מזה הפקידו את האתר בידיים הכי עוינות לציבור החרדי והימניyne..לכן צוות קוקר היקרים חזקו ואימצו תודה רבה לכם מגיע לנו החרדים ליהנות מאתר ייחודי ומעולה זה.
  משמח ומרגש

  נתן |
  הגב