דרמה: טראמפ וקים ייפגשו בתוך כחודשיים

דרמה על מדשאות הבית הלבן: לאחר שכמעט פתחו במלחמת עולם – נשיא צפון קוריאה הודיע כי הוא "להוט להיפגש עם טראמפ בהקדם האפשרי", טראמפ אישר את ההודעה

דרמה בבית הלבן: היועץ לביטחון לאומי של דרום קוריאה הודיע הלילה לנשיא ארה"ב כי שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און ביקש ממנו להיפגש בהקדם האפשרי. "הנשיא להוט להיפגש עם טראמפ בהקדם האפשרי", מסר קים.

הבית הלבן אישר הלילה (שישי) כי טראמפ מסכים לקיים את הפגישה במאי הקרוב, אך הובהר כי "עד שהפירוז יושלם הסנקציות יימשכו".

שליט צפון קוריאה מסר כי:"הוא מחוייב לפירוז צפון קוריאה מנשק גרעיני ויימנע מעריכת ניסויים גרעיניים נוספים. קים להוט להיפגש עם טראמפ בהקדם האפשרי ולדון בתהליך הפירוז".
דוברת הבית הלבן שרה סנדרס אישרה את הפרטים ואמרה: "טראמפ מסכים להזמנה למפגש עם קים ג'ונג און במקום ובזמן שייקבעו בהמשך". יחד עם זאת, סנדרס הבהירה: "אנו מצפים לפירוז המלא מנשק גרעיני של צפון קוריאה, אך עד שזה יקרה כל הסנקציות והלחץ המקסימלי על פיונגיאנג יימשכו".

"הפגישה בתהליכי תכנון!" כך צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "קים ג'ונג און דיבר על פירוז מלר מנשק גרעיני של צפון קוריאה, לא הקפאה של תוכנית הגרעין. בנוסף, לא יהיו ניסויים בליסטיים בפרק הזמן הקרוב. זאת התקדמות נהדרת אבל הסנקציות יישארו במקומן עד אשר נגיע להסכם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.