דרמה: אביגדור ליברמן צפוי להודיע על פרידה מהליכוד (וידאו)

הליכוד כבר לא ביתנו: כמעט שנתיים לאחר שהתאחד עם הליכוד, אביגדור ליברמן צפוי להודיע היום על פירוק החבילה. הרקע: וויכוח על אופי התגובה ברצועת עזה ועימותים פוליטיים

טלטלה: שר החוץ ויו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, צפוי להודיע בשעות הקרובות על פרידה מהליכוד, זאת לאחר שנתיים של שותפות בין המפלגות.

הבוקר זימן אביגדור ליברמן מסיבת עיתונאים לשעה 12:30, ובשעה האחרונה הולך ומתברר הרקע למסיבת העיתונאים: ליברמן צפוי להודיע על פירוק השותפות עם הליכוד, כאשר לפי שעה טרם ברור האם בהזדמנות זו הוא גם יפרוש מהקואליציה.

הפירוק של השותפות בין המפלגות יביא לכך שמפלגת 'הליכוד' אמנם תישאר המפלגה הגדולה במשכן, אולם היא תמנ בס"ה 20 מנדטים – מנדט אחד יותר מ'יש עתיד' לה 19 מנדטים. מפלגת 'ישראל ביתנו' צפויה להישאר עם 11 מנדטים בלבד.

ההערכות מדברות על כך שבמסיבת העיתונאים ליברמן צפוי למתוח ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה וראש הממשלה באירועים האחרונים. כזכור, בימים האחרונים חלה הידרדרות ביחסים בין ליברמן לנתניהו, כאשר אמש בישיבת הממשלה נרשם קרע של ממש בין השנים, כאשר דין ודברים שניהלו התפתח לעימות חריף ואישי ביניהם. שר החוץ האשים את ראש הממשלה בפופוליזם ובניצול אירועים ביטחוניים לטובתו, ראש הממשלה עקץ בתגובה: "תבוא לישיבות הקבינט, הכל נידון שם". צפו

באדיבות רשת

סגנית השר ציפי חוטובלי הגיבה להתפתחויות: "שר החוץ הופך את ממשלת ישראל לשוק של התלהמות. אם החלטות הקבינט אינן נאות בעיניו, שיתכבד לפרוש מהממשלה".

לדבריה, "הצביעות בה נוהג ליברמן הולכת איתו לאורך כל דרכו הפוליטית – ימניות לפי מצב הרוח הלאומי. התנהלות כזו מביישת את מעמדו של חבר קבינט בישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.