דרמה משפטית: איש סודו של ראה"מ יחתום הערב על הסכם עד מדינה

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר צפוי לחתום הלילה על הסכם עד מדינה, במסגרתו יפליל את רה"מ נתניהו בעבירות חמורות בתמורה לחסינות מלאה

שלמה (מומו) פילבר, יחתום כבר על הסכם עד מדינה. חתימה של פילבר יכולה לשנות את תמונת החקירה ולחולל רעידת אדמה של ממש בפרשת בזק – ואולי לסיום עתידו הפוליטי.

פילבר צפוי לחתום הלילה על הסכם עד מדינה, במסגרתו יפליל את רה"מ נתניהו בעבירות חמורות בתמורה לחסינות מלאה.

בריאיון שהעניק לעמית סגל לפני כשבועיים פילבר הבהיר כי לא יחתום על הסכם עד מדינה. "ארבעה ימים ישבתי מול החוקרים של הרשות לניירות ערך והסברתי להם שכל מה שקידמתי היה בהתאם לסמכויותיי כמנכ"ל על בסיס מדיניות של קודמיי", טען פילבר.

אתמול בחצות הותרו לפרסום שמות העצורים בפרשת בזק: יועץ התקשורת של משפחת נתניהו לשעבר ניר חפץ, מנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר, בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', רעייתו איריס ובנו אור, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ועמיקם שורר – יד ימינו של אלוביץ' בחברה.

אתמול פירסם כתב ערוץ 10 אביעד גליקמן מתוך עדותו של אילן ישועה, מנכ,ל וואלה! כי בני הזוג נתניהו לא היו מרוצים מכתבה שפורסמה באתר בחודש נובמבר 2016 בעניין פרשת הצוללות, ידיעה שבה הופיעה קריאה מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור בתיק.

ישועה העיד ששרה נתניהו החלה לבדוק מיהו עורך וואלה, אלעד, ומצאה מאמר ישן שכתב כמה שנים קודם לכן, שבו הביע תמיכה בהסכם הגרעין עם איראן. לפי עדותו של ישועה – בני הזוג נתניהו פנו לאלוביץ' בדרישה שיפטר את אלעד, אלוביץ פנה לישועה, ואולם הוא סירב לעשות כן.

עוד דיווח גליקמן שבכיר במשרד ראש הממשלה העיד בפרשה.

תגובת ראש הממשלה: "לא נגיב על כל טענת סרק שמושמעת בתקשורת. כל ניסיון לקדם פלורליזם וגיוון עמדות בתקשורת מוצג כמעשה פסול ולא חוקי. יש כאן מאמץ אדיר לשמור על מונופול השמאל בתקשורת. אין ולא הייתה שום תמורה ושום מעשה לא חוקי מול אלוביץ׳. כפי שדווח על ידי משרד המשפטים למבקר המדינה: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת. לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.