לאחר לחצי גפני ודרעי: העברת הסמכויות לרה"מ בעניין מתווה הכותל – נדחתה

לאחר לחץ של גפני ודרעי, יו"ר הקואליציה משך לפני מס' דק' את ההצבעה במליאה על העברת הסמכויות בכותל, זאת למרות התעקשות נתניהו להצביע היום

עוד לפני שנעסוק בחוק הגיוס לאחר לחץ של גפני ודרעי, יו"ר הקואליציה משך לפני מס' דק' את ההצבעה במליאה על העברת הסמכויות בכותל, זאת למרות התעקשות נתניהו להצביע היום.

אמש, בשעת ערב מאוחרת, התקיימה ישיבת ממשלה טלפונית, לאחר שראש הממשלה דרש להעביר את הסמכויות בעניין הכותל לידיו ולידי השר שטייניץ. העברת הסמכויות אומנם הועברה, אבל השרים דרעי ואזולאי התנגדו נחרצות לעניין.

אלא שראש הממשלה לא מתכוון להרפות, ומביא את העברת הסמכויות היום להצבעה במליאת הכנסת, יו"ר הקואליציה דודי אמסלם אישר כי התיקון בחוק יגיע היום להצבעה, וכיוון שמדובר בחוק יסוד ממשלתי – הקואליציה תצטרך רוב של 61 בכדי להעביר את הסמכויות.

אלא שהבעיה הגדולה טמונה בהתנגדות הנחרצת של החרדים לעניין: ש"ס כבר התנגדה לעניין בישיבת הממשלה, ואילו בכיר ב'יהדות התורה' אמר כעת לאתר 'אקטואליק' כי מפלגתו לא תצביע בעד העניין, "ובכל אופן העניין יעלה על סדר היום בישיבת הסיעה היום".

כאמור, ראש הממשלה ביקש מיו"ר הקואליציה להזיז מספר חוקים מסדר היום בכדי לאפשר לתיקון להגיע להצבעה, וכיוון שמדובר בחוק יסוד והחרדים מתנגדים לחוק ממשלתי, הדבר מהווה סיכון לקואליציה, לכן צפוי כאב ראש לא קטן ליו"ר הקואליציה בעניין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.