פספסתם? צפו בנאום ההיסטורי של טראמפ

לאחר אין ספור ספקולציות והערכות, הנשיא טראמפ הודיע הערב (שלישי) על ביטול הסכם הגרעין עם איראן, נתניהו בירך את טראמפ

לאחר אין ספור ספקולציות והערכות, הנשיא טראמפ הודיע הערב (שלישי) על ביטול הסכם הגרעין עם איראן שנחתם על ידי ברק אובמה יחד עם מעצמות המערב לאירן. "אנחנו מאוחדים בהבנתנו את האיום ובכך שלאירן לעולם לא יהיה נשק גרעיני", אמר טראמפ בבית הלבן. "ברור לי שלא נוכל למנוע אירן גרעינית תחת ההסכם הרקוב הנוכחי. ההסכם עם אירן הוא דפוק בליבתו".

טראמפ לא מצמץ ואיים כי "נמסד את הרמה הגבוהה ביותר של סנקציות כלכליות".

"ההסכם אפשר לאירן להמשיך להעשיר אורניום, ובמהלך הזמן להגיע ליעד של נשק גרעיני",  המשיך נשיא ארצות הברית. "ההסכם ביטל סנקציות משתקות על אירן בתמורה להגבלות חלשות בנוגע לפעילות הגרעינית וללא הצבת גבולות בכלל בנוגע לפעילות נוספות – כולל בסוריה, תימן ומקומות נוספים בעולם". הנשיא טראמפ הבהיר: "אחתום על תזכיר שיחזיר את הסנקציות על האירנים, אנחנו נמסד את הרמה הגבוהה ביותר של סנקציות כלכליות. כל אומה שתעזור לאירן במסעה לנשק גרעיני תהיה חשופה גם היא לסנקציות". נשיא ארצות הברית הבהיר כי מדינתו "לא תהיה בת ערובה לסחיטה גרעינית"‎.

דקות לאחר מכן,  ראש הממשלה נתניהו הגיב להחלטת נשיא ארה"ב לסגת מהסכם הגרעין עם אירן ואמר: "עם ישראל כולו צריך להעריך את ההחלטה הנכונה לבלום את ההסכם הרע ואת התוקפנות של אירן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.