דרמה פוליטית: דרעי ייחקר באזהרה בחודש הקרוב

דיווח: שר הפנים, אריה דרעי, יזומן בחודש הקרוב לחקירה באזהרה אודות מעשי שחיתות הקשורות לעסקאות נדל"ן.

החודש הקרוב אמור להיות משמעותי עבור אריה דרעי. שר הפנים, אריה דרעי, יזומן בחודש הקרוב לחקירה באזהרה, כך חושף הערב (חמישי) חדשות 10.

על פי הדיווח של דורן הרמן, דרעי ייחקר על שורה עסקאות נדל"ן שבהן היה מעורב יחד עם אחיו שלמה (מומו) דרעי.
למרות הפרסומים השונים בתקשורת על כך שהתיק שנחקר במשטרה בשנה האחרונה לקראת סגירה, הערב מסתבר כי החקירה תימשך, ודרעי יוזמן ככל הנראה לחקירה.
על פי החשד, דרעי לא דיווח לרשויות המס על כספים שהועברו אליו. אנשי יחידת רשות המיסים בשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה מובילים את החקירה בעניינו.


במשטרה עסוקים כרגע בפניות קודמות, ובראשם אבטחת ביקורו של הנשיא טראמפ בשבוע הבא, רק לאחר מכן, יתפנו לחקור את דרעי.
הכתב יאיר שרקי צייץ בתגובה כי "חקירת משטרה לא בהכרח חדשות רעות לדרעי. אנשיו מתלוננים שהתיק תלוי בלי החלטה למרות שנרמז לו שייסגר, חקירה יכולה לבשר על סיום".

לפני כמה חודשים פורסם בחדשות 2 תיעוד מביתו של שר הפנים בספסופה שבגליל העליון, הבית נמצא ברישומי המושב הוא על שם בתו וחתנו, אבל בעבר דרעי התייחס אליו כבית נופש בבעלות משפחתית.

מבט מרחפן על הבית המדובר מראה כי זהו בית מפואר  על שטח גדול עם גדר גבוהה שמאחוריה שתי בריכות שחייה, שתי אמבטיות ג'קוזי, מרפסות שמש ועמדות למנגל.

יועץ התקשורת של השר, ברק סרי, כי "הבית רשום על שם בתו, אבל הוא שייך לכל המשפחה. זוהי משפחה חרדית מורחבת, הם לא נוסעים לנופש בחו"ל, ולכן קנו בית באזור לא יקר שעליו כל אחד שילם, כדי לא לשלם על צימרים יקרים. הם מבלים שם בחגים ובנופשים".

ערב הבחירות הצהיר דרעי בערוץ 2 כי יש לו נכס – בשכונת הר נוף בירושלים ששוויה מוערך ב־4.7 מיליון שקל. הונוהוערך אז בכ־4.8 מיליון שקל.

בישראל היום פורסמה כתבה  נרחבת על הנכסים הרבים של משפחת דרעי. על פי הכתבה, למרבית ילדיו של דרעי יש דירות עוד דווח כי  דרעי מכר לכאורה לפני כמה שנים לאחיו הקבלן, שלמה דרעי, מגרש בשכונת גבעת שאול בירושלים. על אותו מגרש הוקם בניין ברחוב דוד הראובני בעיר, ששייך למשפחת דרעי. דירות בבניין שהוקם יועדו לעבור לבעלות בני משפחה אחרים.

בראיון ל"הארץ" בשנה שעברה, כשנשאל דרעי בנוגע לבית בספסופה, הוא השיב לגבי הרכוש שצבר כי "אני גאה שברוך השם יש לי פרנסה ובית ושלילדים שלי יש בית. ברוך השם, אני יודע שמצפים לראות אותנו באופן טבעי כמו האנשים שאני מייצג. אבל כל רכושי שקוף וגלוי. עשיתי מה שעשיתי בתקופות שלא הייתי בפוליטיקה". דרעי התרעם על המראיין, העיתונאי גידי ויץ ואמר: "אני לא מתכונן לעמוד כאן בחקירה של יאח"ה".

לפני כחצי שנה דיווח העיתונאי העצמאי תומר אביטל, ממצאים שפורסמו ב"הארץ" ומהם עלה לכאורה כי לאחת מבנותיו של השר דרעי יש דירה בירושלים וחלק מדירה בתל אביב, בת אחרת של דרעי מחזיקה בדירה בתל אביב ובבית במושב, בן של דרעי מחזיק בדירה בירושלים, על שם בת אחרת רשומות שלוש דירות בשכונת התקווה בתל אביב ובן נוסף רכש דירה בקבוצת רכישה בירושלים.

מלשכת דרעי נמסר כי "בבעלות השר אריה דרעי ורעייתו דירה אחת בלבד בירושלים, בה הוא מתגורר ביחד עם משפחתו מזה שנים רבות".

מהלשכה הוסיפו כי "הניסיון לייחס לשר דרעי דירות של קרובי משפחה אחרים, כגון ילדים, חתנים וכולי, הוא ניסיון נפסד, לא הגון, טועה ומטעה את הציבור, שכל מטרתו להשחיר את פניו של השר דרעי".

 

הבית בספסופה – באדיבות רשת

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כעת לחשיפה דרמטית ב"קו מורשת מרן": "לפני שלושה חודשים זומנה אימו של אריה דרעי ז"ל לסידרת חקירות בלהב 433. היא נכנסה ללחץ אדיר, מצבה הנפשי והגופני התדרדר מחקירה לחקירה, ואולי זה מה שקירב את קיצה".

  דיווח זה מצטרף למה שפורסם היום באתר נענע 10: "דרעי חשוד בעבירות שחיתות הקשורות לעסקאות נדל"ן, והחקירה מתבצעת בארץ ובחו"ל כבר מספר חודשים"

  יהי זכרה ברוך!! תהא נשמתה צרורה בצרור החיים!!

  לסיום תזכורת!! יו"ר התנועה, ר' אלי ישי, עם פתיחת החקירה נגד דרעי: "אנו לא שמחים על מפלתו של דרעי", (אבל צריך לשמוח שבעז"ה צורר היהדות, הרבנים והשבת יפסיק להרע…).

  תלמיד מרן |
  הגב
 2. פחחחחח. הוא ימות בייסורים בכלא. האו יתלה את עצמו רשמו זאת. הבאבא הצופה את מלחמת עולם הרביעית (יאלה קוקר תבשלו לנו עוד כתבה על באבא שפתאום נהיה נביא של הסטרא אחרא, מזמן לא צחקתי)

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. על ביזוי הרבנים וחילולי השבת ברור שאלוקים לא יסלח לו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב