דרמה פוליטית: חכם שלום והגר"מ מאזוז נפגשו בחשאי

סיום המחלוקת הפוליטית: 'אקטואליק' חושף כי הגר"ש כהן והגר"מ מאזוז נפגשו בחשאי. על הפרק: סיום המחלוקת הפוליטית בין ש"ס ליחד. כל הפרטים בפרסום ראשון

דרמה של ממש התרחשה אמש בשעות הקטנות של ליל פורים בבית פרטי ברובע היהודי בירושלים, כאשר מרן ראש ישיבת כיסא רחמים ומנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד', נפגש בחשאי עם נשיא מועצת חכמי התורה ומנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס מרן חכם שלום כהן, במטרה לסיים את הסכסוך הממושך והקשה בין המפלגות.

אתר 'אקטואליק' חושף כי הפגישה נערכה כמחצית השעה, זאת לאחר שנערכו מספר שיחות מקדימות בין שני גדולי ישראל הספרדים, ביניהן מפגש בביתו של הנגיד אייל משיח לפני כחמישה חודשים, כאשר רק בודדים ממש ידעו על קיום השיחות והמפגש.

בשיחה שערך 'אקטואליק' עם אחד ממקורבי הרב מזוז, נאמר כי בחירת זמן הפגישה בליל פורים נעשתה במכוון, זאת בכדי למנוע מגורמים מעורבים למנוע אותה. התוכן המלא עליו דיברו שני גדולי ישראל בפגישה לא ניתן לפרסום בשלב זה, אם כי הבשורה המשמחת שמתפרסמת כעת באתר 'אקטואליק' לראשונה, היא שהגיעה הסוף למחלוקת הממושכת והעקובה מדם פוליטי כואב, שהוביל לשנאה ופילוג עצום בציבור הספרדי. כאמור, פרטי ההסכם עדיין לא פורסמו עד עתה.

אתר 'אקטואליק' שמח לפרסם את הבשורה המשמחת שמעתה המחלוקת במגזר החרדי ספרדי הסתיימה, כאשר מרן נשיא המועצת הגר"ש כהן ומרן הרב מזוז סיכמו על שילוב ידיים בכל הקשור לפוליטיקה, וריצה משותפת של הנציגים הפוליטיים, כאשר אלה  של 'יחד' יתמזגו בתוך מפלגת ש"ס, במטרה להכפיל את הכח הפוליטי ולהביא לשורת הצלחות עבור מגזר בני התורה יראי השם בציבור הספרדי בישראל.

בכיר במפלגת ש"ס ששוחח עם אתר 'אקטואליק' לפני דקות אחדות, קיבל את הבשורה בהלם מוחלט ואמר כי זהו תחילתו של עידן חדש של שלום ואחווה שלא נראה מזה שנים רבות, וקיום צוואתו של מרן הראשל"צ רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, להרבות אהבה ושלום בעם ישראל.

כתב 'אקטואליק' ששוחח עם הבכירים ביקש להדגיש: "כל השורות שקראתם עד עכשיו בכתבה הזו כאן אצלנו באתר 'אקטואליק' נכתבו ברוח שמחת חג הפורים, ו(עדיין)אין קשר בינן לבין המציאות".

עוד הוסיף כתבנו: "לצערנו הרב המציאות הפוליטית במגזר החרדי-ספרדי בארץ עדיין עגומה בעקבות המחלוקת, אך לרגל החג שאחד מסמליו הוא "ונהפוך הוא", כולנו ציפיה שהכתבה הזו תתפרסם בקרוב ככתבה וכלשונה כאשר הפעם נתכוון ברצינות לכל מילה ומילה שכתובה בה, כמו שנאמר 'האמת והשלום אהבו', ונבשר לכל עם ישראל בכלל ולציבור הספרדי בפרט על שלום אמיתי בין כל הזרמים בפוליטיקה החרדית ספרדית".

גם אנחנו מצטרפים לייחוליו.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בזמן האחרון אסור לעשות שלום עם יחד גם בפורים ההשקפות שם מתרחקים כל יום מהציבור החרדי...

  ואם יעשו שלום זה יתן הכשר להשקפות פסלות שלא היו בציבור החרדי מקום המדינה

  ספרדי |
  הגב
 2. כל זמן שדרעי בהנהגה לאלי ישי אסור להסכים לחזור לשס ששס יחברו ל"יחד"

  מקווה שזה לא אמיתי. הרב מזוז מזגזג מדי הרבה בנושא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. שאלי ישי יתן לשס להתרסק

  המילה שס דוחה ומעלה גנבים בראש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אין שלום עם שס ככתוב "אין שלום לרשעים" ומרן זצ"ל הגדיר את דרעי רשע!!

  ולכן הספרדים לא רוצים בשס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. באקטואליה זה לא נהפוך הוא 90% מהכתובות אין בינם למציאות כלום

  באקטואליה זה לא נהפוך הוא 90%מהכתבות אין קשר בינם למציאות

  אברהם |
  הגב
 6. גם בפורים לא ההיתי רוצה להיות קשור לשס

  שס זה מפלגת רפורמים שעוקרים את הכותל והשבת וכבוד הרבנים

  מרוקאי שמתבייש בדרעי |
  הגב