המשבר נפתר: עובדים לא יהודים יבצעו את עבודות הרכבת

שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הודיע היום (ו׳) לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי אם יתבצע חילול שבת בעבודות תשתית לרכבת בשבת הקרובה, הוא יתפטר ביום ראשון מתפקידו בממשלה בעקבות כך הושגה פשרה כי את עבודות התשתית ברכבת יבצעו רק עובדים לא-יהודים

דרמה פוליטית: שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הודיע היום (ו׳) לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי אם יתבצע חילול שבת בעבודות תשתית לרכבת בשבת הקרובה, הוא יתפטר ביום ראשון מתפקידו בממשלה, האיום, כך מסתבר עשה את שלו, ראש הממשלה נתניהו ושר העבודה והרווחה כץ סיכמו היום (שישי) עם שר הבריאות יעקב ליצמן כי את עבודות התשתית ברכבת ישראל שיתבצעו במהלך השבת, יבצעו רק עובדים לא-יהודים, זאת על מנת למנוע חילול שבת של עובדים יהודים.

מוקדם יותר, השר ליצמן הסביר: "המשך הפיכת יום השבת ליום השיפוצים הלאומי של רכבת ישראל, מנוגד לסטטוס קוו, ומהווה פגיעה חמורה במסורת ישראל ובערך קדושת השבת".

החלטתו של ליצמן לאיים בפרישה הגיעה בעקבות השיחות שהוא קיבל מאדמורי"ם שקבלו על אוזלת ידם של הח"כים החרדים בכל הנוגע לטיפול במשבר. על דבר השיחות הללו פרסמנו לראשונה במהלך השבוע ב'אקטואליק'.

ליצמן שהתייעץ עם האדמו"ר מגור, מחריף במודע את המאבק עם גפני, הוא לא רוצה שהחוק שלו יעבור, הוא רוצה שנתניהו ייתן הוראה ולפיכך לא מדבר על חוקים אלא על הצורך לפעול כעת מול ראש המממשלה שיורה להפסיק את חילולי השבת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משקרים אותנו העיקר להראות כאילו הם מטפלים בשבת

    ליצמן שותפו של השטן דרעי במכירת השבת

    לא קונה |
    הגב