"דרעיבלוף": זעם בקואליציה והאופוזיציה על שר הפנים בעקבות חוק המרכולים

החלטת שר הפנים דרעי ליישם לראשונה את חוק המרכולים, מעוררת את זעמם של הפוליטיקאים

החלטתו של שר הפנים אריה דרעי לא לאשר לראשי ערים לפתוח חנויות בשבת, ובעצם ליישם לראשונה את החוק כאשר כולם היו בטוחים שנעשה רק לשם ריצוי גדולי ישראל והציבור החרדי אבל לא נועד לאכיפה אמיתית, מעוררת את זעמם של הפוליטיקאים.

חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו אמרה: "‏זוכרים שהשר אריה דרעי טען שחוק המרכולים לא ישנה דבר? אז היום דרעי לא אישר חוקי עזר ל-5 רשויות נוספות ובכך חייב את ראשי הערים הללו או לשקר, לא לאכוף את החוק ולהיות חשופים לתביעות או מנגד ללכת נגד מצפונם ולחלק דוחות בשבת. זו כפייה דתית, זו פגיעה קשה בסטטוס-קוו ובקיצור-זה דרעיבלוף!".

גם חבר מפלגתה ח"כ פורר אמר כי "שמירת הסטטוס-קוו וציביון החיים המקובל מעוגן בהסכמים הקואליציוניים ויש לכבד זאת. על ראש הממשלה להתערב ולהורות לשר הפנים שלא לקדם החלטות שמעוררות קיטוב בין דתיים לחילוניים, שוברות את הסטאטוס קוו ומלבות מלחמות דת מיותרות. יש לאפשר לכל אזרחי המדינה לחיות בהתאם לאמונתו, לכבד את מסורת ישראל וליהנות גם מתרבות פנאי ומסחר באזורים ייעודיים לכך. לא ייתכן ששר הפנים יכפה באופן שרירותי את עמדתו הנוגדת את עמדת ראשי הערים ונציגי הציבור במועצה שנבחרו ברוב קולות".

ח"כ סאלח סעד מהמחנה הציוני שהגיש את הצעת החוק לביטול חוק המרכולים אמר: "ההחלטה של שר הפנים היום מדגישה את המשך הכפייה הדתית על הרוב בישראל ומתחברת לחקיקת חוק הלאום הלא שיוויוני ולדיל שנרקם – פטור מגיוס לחרדים תמורת אפליית הדרוזים המשרתים".

גם יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה על ההחלטה שלא לאשר חוקי עזר עירוניים לפתיחת מרכולים בשבת כי "בקואליציה ניסו למכור לנו שהחוק הזה לא ישנה דבר, אבל הנה נחשף עוד שקר בדרך לסגירת הערים בשבת ופגיעה במרחב החילוני. הכפייה הדתית כבר הפכה לתוכנית עבודה עבור הקואליציה הזאת וההחלטה של משרד הפנים היא רק עוד  חלק צפוי ביותר של חוק המרכולים הנוראי שצריך למחוק מספר החוקים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.