דרעי או רגב? הקרב על תיק הפנים מתחמם

בקואליציה ובליכוד החל הקרב על השלל המיניסטריאלי שהותיר אחריו שר הפנים הפנים הפורש. בכירים בלשכת נתניהו אומרים הבוקר כי "אם דרעי יחפוץ בכך – תיק הפנים שלו,. מנגד מירי רגב לא מרימה ידיים: "היא ראויה לתפקיד"

טלטלה פוליטית: בעוד הרוחות במערכת הפוליטית עדיין סוערות בעקבות פרישתו הדרמטית של שר הפנים, סילבן שלום, בליכוד ובקואליציה כבר עטים על השלל שהוא הותיר אחריו.

ההערכות מדברות על כך שדרעי יירש את משרד הפנים, אולם מירי רגב ומקורביה אינם מתכוונים לוותר.

בכירים בליכוד אומרים הבוקר כי ההחלטה בידיו של דרעי. לטענתם, "אם דרעי ירצה – התיק שלו". מנגד, מקורבי השרה רגב אומרים כי היא ראויה לתפקיד. "אין סיבה שלא להשאיר את התיק בידי הליכוד", אומרים בלשכתה.

כזכור, עוד במהלך המשא ומתן הקואליציוני דרשו בש"ס את משרד הפנים עבור יו"ר המפלגה אריה דרעי. בסופו של דבר, על מנת למנוע לזות שפתיים, כאשר דרעי הורשע בעבר על עבירות שלכאורה ביצע כאשר כיהן במשרד זה. כעת, לאחר שבג"צ פסק כי הוא שילם את חובו לחברה, נראה כי דרעי ירצה לשוב לתפקיד חשוב זה.

לא מתכוונת לוותר. רגב ודרעי. צילום: פלאש 90
לא מתכוונת לוותר. רגב ודרעי. צילום: פלאש 90

בינתיים, מי שמחזיק כרגע בתיק הפנים הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו המשמש במקביל גם כשר החוץ, שר התקשורת, שר הכלכלה ועוד. לאחר שדרעי פרש ממשרד הכלכלה בשל סירובו לחתום על סעיף 52 שהיה אמור להכשיר את הדרך להעברת מתווה הגז, הבטיח נתניהו פיצוי לאריה דרעי.

כעת צפוי דרעי לדרוש לקבל לידיו את משרד הפנים, מלבד תיק הפריפריה הנמצא כעת תחת שליטתו. כזכור, בראיון בעבר לגלי צה"ל הסביר דרעי מדוע הוא אינו מעוניין בסוף במשרד הפנים. "אני לא רוצה להיכנס למשרד שמראש אני נכנס אליו ברגל שמאל", הסביר.

המירוץ למשרד הפנים נפתח מחדש הערב לאחר שכאמור המשנה לראש הממשלה ושר הפנים סילבן שלום הודיע אמש כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. בהודעה שמסר אמר: "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר".

"קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי, רעייתי,ילדיי ואימי המבוגרת. משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת". אמר שלום.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.