דרעי איים על ברקת: "נפרוש מהקואליציה למען השבת"

המערכה על השבת: חברי ועדת הרבנים למען השבת נפגש הערב (מוצ"ש)בלשכת שר הפנים הרב אריה דרעי שאיים על ברקת כי אם ימשיך לדרוס את קדושת השבת שס תפרוש מהקואליציה. { בישיבת הרבנים}

המערכה על השבת: חברי ועדת הרבנים  למען השבת  נפגש הערב (מוצ"ש)בלשכת שר הפנים הרב אריה דרעי:

יו"ר הועדה פתח את הישיבה ואמר: "אנחנו מודים לשר הרב אריה דרעי על קיום הפגישה באופן מיידי. השר הרב דרעי ידוע שנים רבות כאיש עשייה ואיש מעשה. ״כל הרבנים שיושבים פה הם נציגים של גדולי ישראל מכל החוגים והעדות. מצב השבת הולך ומדרדר. זה קורה בכל הארץ.  מי היה מאמין שברכבת ישראל יחללו שבת?

יושבים פה רבנים שיוצאים כל שבת למחות. רק לאחרונה במרכז העיר ירושלים נפתחו עוד חנויות שבהגדרה נפתחים 24/7.

הרב אמיר קריספל דיבר בישיבה על תופעת חילולי השבת בבתי הקפה: יש מספר בתי קפה בירושלים שנפתחו בחודשים האחרונים והעירייה מאשרת להם בצורה גלויה ורשמית לפתוח בשבת. ביניהם קפה לנדוור. זה דבר שלא היה מעולם.

חבר ועדת הרבנים הרב גולדקנופף אמר בישיבה,  "מדובר בפרצה חמורה בהפרת הסטטוס קוו. ירדנו יחד עם רבנים נוספים לחנויות. התחננו בפניהם. הם טוענים שכולם פותחים והעירייה מאפשרת להם.

 

לא היו ימים כאלו בירושלים כמו בתקופה האחרונה! היינו במתחם התחנה בי-ם כל הרבנים יחד עם הגאון רבי ראובן אלבז. גם מסעדות וגם חנויות נפתחו לאחרונה בעיצומה של השבת. ניסינו לדבר על ליבם ללא הצלחה. יש שם כל שבת חילולי שבת נוראיים לא פחות גרוע במתחם יובלים – גם שם ישנם חילולי שבת חמורים מאוד.

 

תופעה קשה שגורמת לחילולי השבת זה הפרוייקט של העיריה ׳חמשושלים׳. מביאים נוער מכל הארץ לעיר וגורמים לחילולי שבת בפרסייה. עוד פרוייקט שגורם לחילולי שבת על ידי העירייה זה פרוייקט ׳חצות ירושלים׳.

הרב גודלקנופף הוסיף: השבוע זה שבוע קריטי. ההצבעה על התקציב השנתי של העירייה. אנחנו מבקשים להוביל יחד מהלך גיבוש של ש״ס ויהדות התורה. שישמר הסטטוס קוו בתמורה להצבעה על התקציב.

את הערב חתם בדברים  יו"ר ש"ס, הרב אריה דרעי שהבהיר בדבריו על כי ילחם בכל כוחו למען קדושת השבת, "כרגע ברקת הוא ראש העיר של כולם וכולם נמצאים בקואליציה. אם החרדים לא יהיו בקואליציה – אין לו קואליציה. אני מהצד של ש״ס אתן הוראה מיידית לנציגים שלנו ללכת בנושא הזה עד הסוף. צריכים לגייס בנושא הזה גם את אגודה ודגל וללכת בנושא הזה כגוש אחד ולהודיע לראש העיר: ״אם לא תילך איתנו יד ביד בנושא הזה – לא נתמוך בתקציב״.

בנוסף , ציין דרעי, "אם צריך שנשב על זה גם יחד עם ליצמן וגפני. אני מוכן בכל זמן. הנציגים שלי יקבלו הוראה ברורה בנושא. כבוד השבת יותר חשוב מהכל. אחרי שגפני וליצמן יתנו הנחיות לנציגים שלהם – אפשרי שניפגש אנחנו ראשי הסיעות יחד עם חברי המועצה החרדיים. הכל צריך להתנהל יחד בצורה מאוחדת ומגובשת".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.