דרעי איים על חבר המועצה החרדי: התנצל או שאתבע אותך

יו"ר ש"ס אריה דרעי פנה אל חבר מועצת העיר ירושלים החרדי מיכל הלברשטאם: "חזור בך בתוך 72 שעות מהאשמות השווא על פגיעה שלי כביכול. ולא – תיתבע". תובע התנצלות גם מיוסי דייטש

יו״ר ש״ס אריה דרעי פנה אמש אל חבר מועצת העיר ירושלים מיכל הלברשטאם: "חזור בך מהאשמות השווא שפורסמו בתקשורת על פגיעה שלי כביכול בגדולי ישראל. פעילותי למען אחדות המחנה החרדי עוותה בניסיון לגרום להפכם של דברים".

בדרישה ובהתראה לפני נקיטת הליכים משפטיים באמצעות הפרקליט הרבני משה מיטלמן, דורש דרעי מחבר מועצת העיר ירושלים מיכל הלברשטאם להתנצל בתוך 72 שעות ולהבהיר, כי בשיחתו עמו לפני הבחירות שמע ממנו רק על כוונתו לאחד בין כל חלקי המחנה החרדי ובניגוד גמור לאופן הצגת הדברים בתקשורת (ערוץ 2).

כזכור, על פי הפרסומים בחדשות 2 סיפר הלברשטאם כי דרעי אמר לו, "אם אתם לא יודעים. אנחנו (ש"ס) ו'דגל' ניצחנו, ואם יש פה בעיה של כבוד, שאתם חושבים שצריך לתת כבוד לרעב'ס שלכם, אז אין שום בעיה. אז נבוא וניתן לכם כבוד. חכם שלום ור' חיים קנייבסקי יעלו לגערער רב'ה (האדמו"ר מגור) ויתנו לו כבוד – וזהו זה".

דרעי מצידו טוען כי בשיחה שהתקיימה ביניהם דברים מעין אלו מעולם לא נאמרו. לדבריו, השיחה כולה עסקה בכוונתו לאחד בין כל חלקי המחנה החרדי לאחר הבחירות בעיר.

>אגו"י מגיבה לדרעי: המומים מהתנהגותו של מר דרעי

כמו כן דורש דרעי מחבר המועצה יוסי דייטש להבהיר ולהתנצל על פרסום הדברים שיש בהם משום קבלת לשון הרע עליו וכתוצאה מכך פגיעה חמורה בשמו הטוב כמי שמכבד לדבריו את גדולי ישראל.

בסביבתו של דרעי אמרו כי הפניה נעשתה באמצעות טוען רבני על פי ההלכה, כראוי לאנשי ציבור חרדים, מתוך מטרה אחת ויחידה "לוודא את שמירת כבודם של גדולי התורה והחסידות ולתקן את הרושם המעוות כאילו יש אישי ציבור חרדים שאינם מכבדים חלילה את מי מגדולי ישראל".

את מכתבו מסיים מיטלמן בהתראה להלברשטאם כי: "אם לא תעשה כן בתוך 72 שעות מקבלת מכתבי זה, הורה לי מרשי לפעול בכל דרך הלכתית למיצוי זכויותיו".

העתק הפניה נשלח אל כל האדמו"רים שליט"א חברי מועצת גדולי התורה באמצעות מזכיר המועצה הרב יעקב ולצר.

להלן מכתבו המלא של הפרקליט הרבני משה מיטלמן אל חבר המועצה מיכל הלברשטאם:

 

"לכבוד הרב מיכל הלברשטאם

הנדון: התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים

מרשי, הרב אריה דרעי מילא את ידי לפנות אליך בעניין הנדון וכדלקמן:

 

 1. ביום 8.11.2018 פורסמה בתקשורת הקלטה של הרב יוסי דייטש, ממנה עולה, כי בשיחה שלך עם האחרון, ייחסת למרשי דברים הפוכים בתכלית מן האמת, דברים שגרמו לו למרשי לנזק רב ולעוגמת נפש מרובה. זאת, משום שמדבריך השתמע שמרשי מזלזל חלילה בכבודם של גדולי ישראל, דבר שאין הפוך ממנו.
 2. מרשי מוצא עצמו נפגע על ידך בכפלים, שכן השיחה שניהל עמך בה התווה בפניך קווים של פעילות למען אחדות המחנה החרדי, עוותה בניסיון לגרום להפכם של דברים. מרשי בא לברך ואתה יצאת מקלל.
 3. בשיחה האמורה הבהיר מרשי, כי בכוונת מפלגות ש"ס ודגל התורה לדון בחלוקת תיקים אך ורק אחרי סיבוב הבחירות השני בירושלים וביקש להזמין באמצעותך גם את אגודת ישראל להצטרף לאותו מהלך, על בסיס אותו עיקרון, לפיו ההחלטות על חלוקת התיקים תעשנה במאוחד.
 4. בסוד, ובאמירה מפורשת שהדבר אסור בפרסום, אמר לך מרשי, שהכוונה לפעול לאחדות בציבור החרדי, תבוא לידי ביטוי גם בכינוס משותף של מורי הדרך בהנהגה החרדית בביתו של כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א, בהשתתפותם של מרנן ורבנן גדולי התורה והחסידות שליט"א.
 5. לצערו הרב של מרשי, השיחה שלו עמך עוותה לכאורה על ידך לחלוטין, עד כדי הצגתו של מרשי כמי שמזלזל חלילה בכבודם של גדולי ישראל, כאילו מרשי מתכנן מהלך של חנופה כלפי כ"ק האדמורים שליט"א, אשר נועד חלילה להציגם כרודפי כבוד. אצ"ל שתוכן הדברים שפורסם הינו בניגוד להערצה ולכבוד אותם רוחש מרשי לגדולי ישראל בכל חוג שהוא.
 6. הנך נדרש אפוא להתנער, באופן פומבי ובקול ברור ביותר, מדברי הלשון הרע החמורים שייחסת לכאורה למרשי.
 7. אם לא תעשה כן בתוך 50 שעות מקבלת מכתבי זה, הורה לי מרשי לפעול בכל דרך הלכתית למיצוי זכויותיו.
 8. למען הסר ספק, אין באמור במכתב זה או במה שלא נאמר בו כדי לגרוע באיזה זכות מזכויות מרשי.

טו״ר משה מיטלמן".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי אתה פגעת באדמורי"ם ותסיים בכלא בקרוב ... חצוף מחוצף

  אנחנו מבינים שאתה בפאניקה כי זה החודשים האחרונים שנראה אותך בפוליטקה בישראל וכנראה בעוד שנה שוב פעם תחזור לכלא מעשיהו ,אז לסיכום אתה איש חצוף שמזלזל בכל גדולי ישראל וגם מרן זצ"ל אמר עליך שאתה לא שומע לו ואתה עצמאי – אז בבקשה עזוב אותנו לנפשנו ותן לנו להשמע לדעתם של גדולי ישראל .

  מנדי |
  הגב
 2. דרעי לא נרגע!!

  הוא מחרחר ריב מחפש לריב עם כל החברים בקואליציה

  הוא מחרחר ריב מחפש לריב עם כל החברים בקואליציה |
  הגב
 3. למה לא לקח טו"ר ספרדי ?

  למה לא לקח טו"ר ספרדי ?
  מדבר על אפליה……

  דרעי |
  הגב
 4. די עם זה!!

  די עם הפילוגים ומלחמות האגו האין סופיות!!

  תבקשו סליחה תלחצו ידיים ואל תקחו אותנו לטיולים מיותרים! |
  הגב
 5. סוף השקר להתגלות.

  כל ההבדל בין חרדים מקהילות שונות זה, מי הם כל הרבנים שהם מבטלים ומי הוא הצדיק היחיד שהוא הוא משה רבנו של דורנו.
  אין יותר 'מגזר' חרדי. יש המון מגזרים וקהילות חרדיות שילכו ויתפצלו בלי סוף.

  אריה |
  הגב
 6. יאלללה מלחמות ספרדים באשכנזים? חריקות

  בירושלים בין דגל לשס. בקיצור כנראה שמתחיל להיות שמח למרות שחשבנו שאנחנו אחרי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב