דרעי אירגן את המרד נגד פירון? סטודנטים חרדים: "מלשכת דרעי התקשרו וביקשו להחרים את הטקס" לשכת דרעי: "להד"ם" – חשיפה

לאחר הלחץ שהפעילו הסטודנטים החרדים במכללת אונו כנגד השתתפותו של שר החינוך שי פירון , הלחץ הניב פרי והנהלת הקמפוס הודיעה  לשר החינוך שי פירון שלא ישתתף בטקס סיום הענקת תואר.

 בשלוחה הירושלמית של הקריה האקדמית אונו, החליטו  סטודנטים חרדים הלומדים במקום להחרים  את הטקס ולפוצץ אותו כמחאה על החלטת המכללה לזמן את שר החינוך, שי פירון, לטקס סיום התואר שייערך היום (א').

 הסטודנטים אמרו כי לא ייתכן לשתף בטקס את פירון, אחרי "רדיפתו של השר את הציבור החרדי ולומדי התורה בישראל".

סטודנטים במכללת אונו סיפרו ל'קוקר' כי במהלך היממה האחרונה הם קיבלו טלפונים מאנשי לשכתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי שביקשו להחרים את האירוע, "אנו לא יודעים מה יש לדרעי או אנשיו נגד פירון, אבל מדובר במלחמה שהופעלה כנגד פירון בכל האמצעים שעומדים לרשותם" . אומר לנו אחד הסטודנטים.

מלשכתו של דרעי נמסר בתגובה: "לא היו דברים מעולם" .

לטקס הוזמנו גם ראש העיר, ניר ברקת, וכן יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי,אולם גם הצמד המזוכר לא ישתתף באירוע.

 מוקדם יותר, עשרות סטודנטים חרדים הלומדים במקום חתמו על מכתב לפיו בשל השתתפותו של השר פירון, הם בוחרים להחרים את הטקס ומעדיפים לקבל את התעודות בחדר המזכירות.

בקול קורא של הסטודנטים, נכתב כי "פירון נלחם בעולם התורה ושם לו למטרה למוטט אותו ולהעמיק את השסע החברתי במדינה, כשבנוסף – הוא רודף את בנינו ובנותינו בניסיון לשנות את אורחות חייהם בכפיית ערכי לימוד המנוגדים לדרך התורה".

סטודנטים אחרים אמרו כי ישתתפו בטקס, אולם ייצאו מהאולם בשעה שפירון יישא את דבריו. "אני מאוד מקווה שההנהלה תתעשת ותפסיק להתחנף לשר החינוך כדי לזכות בעוד איזה תקציב כזה או אחר, ולא תיתן במה כזו מכובדת למי שנלחם בציבור החרדי," אמר אחד הסטודנטים ל'מעריב'.

מהנהלת הקריה  האקדמית נמסר כי "גורמים בעלי עניין שרובם מחוץ לקמפוס החרדי בחרו לנצל את טקס הענקת התארים על מנת להרוויח הון פוליטי על חשבון ציבור הסטודנטים. לא נאפשר לקומץ של עסקנים חרדים המונעים מאינטרסים זרים, לפגוע באופיו החגיגי של המעמד ולהכתים מחזור שלם שדרכיו הן דרכי נועם וכל נתיבותיו שלום.

"מתוך כבוד רב למאות בוגרינו הנרגשים, ובשם ההערכה שאנו רוחשים כלפי האורחים המכובדים שהוזמנו לשאת דברים בטקס, הנהלת המוסד החליטה לקיים את הטקס במתכונת שונה מהמתוכנן. במסגרת המתכונת החדשה לא ישתתפו אורחים והטקס יהיה פנימי וקצר מהמתוכנן. הקומץ הקיצוני שניסה למנוע את קיום הטקס היום, לא יצליח להכניע את ההתקדמות העצומה שהשיגו 400 בוגרי התכנית",נכתב בלשון ההודעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.