דרעי אישר: מאבטחים יועסקו שעות נוספות

ע"פ הסיכום בין שר הכלכלה ליו"ר ההסתדרות ניתן יהיה להעסיק שומרים ומאבטחים במשך של עד 14 שעות ביום עבודה {בעקבות ההידרדרות הביטחונית}

לאור המחסור במאבטחים ולאחר פנייה מאת 'ארגון חברות השמירה בישראל' וכן מצד הגורמים הרלוונטיים במשטרה ובמשרד לביטחון פנים, התקיימה ביום חמישי הערכת מצב במינהל ההסדרה והאכיפה של דיני עבודה שבמשרד הכלכלה.

בעקבות כך, אישר שר הכלכלה דרעי, בתיאום עם המשרד לבטחון פנים ועם משטרת ישראל ולאחר היוועצות עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, היתר העסקה כללי להעסקת עובדים בשמירה בשעות נוספות הקובע כי למשך החודש הקרוב בלבד ניתן יהיה להעסיק שומרים ומאבטחים במשך של עד 14 שעות ביום עבודה ולא יותר מ-37 שעות בשבוע וזאת על מנת לאפשר לחברות האבטחה להגביר את רמת הכוננות ברחבי הארץ.

יודגש כי ההעסקה בהתאם לתנאי ההיתר החדש תהא רק בהסכמת העובד וכי כל עובד שיועסק מעבר ל-12 שעות ביום יקבל הפסקה נוספת, מעבר לקבוע בחוק, בת חצי שעה. יש לציין כי ההיתר יחול רק על עובדים המועסקים לא יותר מ- 6 ימים בשבוע.

ההסדר יוצר איזון בין הצורך במשק לעובדים באבטחה ובשמירה לאור האירועים הביטחוניים האחרונים לבין שמירה על זכויות העובדים .

שר הכלכלה, אריה דרעי, ציין כי "למאבטחים תפקיד חשוב ומשמעותי במאבק נגד הטרור בארץ, בשמירה על הסדר והחזרת תחושת השקט והביטחון לציבור. בעקבות הביקוש הגובה לאבטחה בימים אלו, אישרתי הרחבת העסקת המאבטחים במשך של שעתיים נוספות בכל משמרת. עם זאת, נקפיד לפקח ולאכוף את תנאי העסקת המאבטחים, לרבות מנוחה נוספת בגין הרחבת שעות ההעסקה והמעסיקים מחויבים במתן מלוא הזכויות למאבטחים ובהתאם לחוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.