דרעי: "אני מעריך שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא"

יו"ר ש"ס ל'ישראל היום': "אלי ישי לא היה צריך לפרוש מהמפלגה, ש"ס תהיה הפתעת הבחירות". על נתניהו ופרשת הבקבוקים: "אני מתקומם על המסע האישי נגדו"

על רקע השמועות וההודעות הסותרות בענין, טוען יו"ר ש"ס, אריה דרעי, כי מפלגתו טרם קיבלה החלטה על מי להמליץ אצל הנשיא ביום שאחרי הבחירות.

בראיון ל'ישראל היום' אמר דרעי כי מועצת החכמים תקבל החלטה בנושא בימים הקרובים. "צריך לראות למי יש אפשרות להרכיב ממשלה, צריך להיות ריאליים", הוסיף.

על הסיטואציה הפוליטית אמר דרעי: "אני מעריך שלא יהיה שינוי גדול. אני מעריך שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. השאלה היא מה הרכב הממשלה ואופייה ומי יהיה לידו, אני לא פוסל אף אחד. כשהיה דיבור 'רק לא נתניהו,' התקוממתי נגד זה. אם זה מה שהציבור רוצה, אז הוא פסול!? אני בעד ממשלה רחבה. בשביל הנושאים החברתיים צריך ממשלה רחבה. אפשר לשתף פעולה כולם ביחד."

דרעי נשאל על אלי ישי והשיב: "לא מקבל את המילה התפלגות. כשכחלון עזב את הליכוד, לא אמרו שהליכוד מתפלג. אלי ישי עזב. עזב לבד. כואב לי, צר לי שאלי ישי עזב. הוא לא היה צריך לעשות את זה. ש"ס תהיה הפתעה של הבחירות."

כמו כן התייחס דרעי לביקורת על רה"מ סביב הביקור בוושינגטון ופרשת הבקבוקים: "אני מתקומם נגד המסע האישי. כשהולכים לנושאים האישיים, זה לא מכובד. אין לזה תועלת. הציבור לא טיפש, הוא לא נגרר לסיפורים האלה. הייתי שמח שהבחירות ידברו על נושאים מהותיים. עם כל הכבוד לנסיעה לארה"ב או לנושאים האישיים, חבל שהמערכת מידרדרת לשם".

הדברים של דרעי מעמיקים את חילוקי הדעות המסתמנים בין ש"ס לבין יהדות התורה – או לפחות חלק ממרכיביה – באשר לשאלת התמיכה בנתניהו ביום שאחרי הבחירות. כזכור, אמש פירסמנו כי בזמן שבמפלגת ש"ס כבר מאותתים לרה"מ כי בכוונתם להמליץ עליו כמועמדם לראשות הממשלה הבאה, ח"כ משה גפני יו"ר 'דגל התורה' התארח באולפני הערוץ הראשון והבהיר כי הכל עדיין פתוח וכי ההחלטה תתקבל רק לאחר הבחירות.

בראיון למוסף עם גאולה אבן הצהיר גפני כי "בניגוד לעבר שהמלצנו קודם הבחירות על הליכה עם 'הליכוד', לא נדבר ע"ז עד אחרי הבחירות". הבהיר גפני.

גפני נשאל האם הדיבור על הליכה עם הרצוג אמיתי, והשיב: "לא ניהלתי ולא אנהל מו"מ על שום דבר. ליצמן אמר אמש כי נחליט אחרי הבחירות אז נמליץ לגדולי התורה במי לתמוך".

כאן הזכירה המראיינת את הקריצה של דרעי לנתניהו והאפשרות כי יצהירו על תמיכה בו, "אתה רואה מצב כי לא בכל דבר אתם מתואמים עם ש"ס, האם יש אפשרות שלא תמליצו על אותו אדם"?

גפני השיב: "לא מתואמים בכלל! לא אמרנו כמו דרעי שלא נלך עם השמאל אני מעריך שכשיסתיימו הבחירות, נשב יחד עם ש"ס ועם אלי ישי על מנת למקסם את הקולות של המפלגות החרדיות ולשבת בקואליציה".

במקביל, בעקבות דבריו גורמים ביהדות התורה מתחו הערב ביקורת על גפני: "גפני מתנהל בחוסר אחריות כשהוא תוקף בשבועות כאלה את האיש שככל הנראה ירכיב את הממשלה הבאה", אומר הגורם. "אז נכון, יהדות התורה בהחלט לא אמרה את המילה האחרונה ורק אחרי הבחירות נשמע לגדולי התורה, אך ללכת ולתקוף את נתניהו ולרמוז בדבר היתכנות לתמיכה בהרצוג על פני נתניהו לאחר הבחירות – זו איוולת".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי הזה חושב שאנחנו מפגרים אין לו דרך ואין לו כללים חוץ מלשלוט באנשים ולעשות קופה

  רוני נעימה |
  הגב
 2. ש"ס באמת תהיה הפתעת הבחירות כאשר לא תעבור את אחוז החסימה.
  מ-11 ל-0 מנדטים זה באמת מאד מפתיע.

  גולדברץ |
  הגב
  • חטפת לי את המילים גם אני בטוח ששס לא תעבור את% החסימה מי יבחר דרעי נגד מרן , אנחנו נשמח את מרן לא נבחר שס

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • אני פשוט מתבייש בכם עובדי עבודה זרה אתם פשוט מסכנים של אלי ישי האיש שהכי בגד במרן והאיש שהוציא הקלטות מפוברקות בשביל לזלזל במרן ואני אומר לכם ש"ס תקבל לפחות 10 מנדטים

    הצדיק הנסתר |
    הגב