דרעי: "אני משתומם מחוסר האנושיות של ישראל ביתנו" – צפו

דרעי: "להיות אטומים לאנשים הנמצאים ברגעיהם הקשים ביותר – האם זה המסר שאנחנו רוצים להעביר לציבור?". בדבריו תקף גם את ח"כ יחימוביץ', בה תמך בבחירות להסתדרות

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי קיים היום מסיבת עיתונאים בפתח ישיבת הסיעה השבועית.

בדבריו דיבר דרעי על סערת הקיזוז ואמר: "חשוב לי להדגיש, כי בהצבעה הקודמת על חוק המרכולים, השר אזולאי ביקש להגיע ולהצביע למען כבודה של השבת, ואני התאמצתי שיושג לו קיזוז ובסופו של דבר, רק אחד מהאופוזיציה הסכים, ח"כ אילן גלאון שהפגין אנושיות והעניק לו קיזוז".

כאן אמר כי "ברצוני לשלוח איחולי החלמה מהירה לידידנו, שר הדתות הרב דוד אזולאי. כולנו מכאן מחזקים אותו ומצפים לראותו בחזרה כאן איתנו, בריא ושלם, עם אותה אצילות ונועם הליכות המאפיינים אותו".

ואז הוסיף דרעי: "שיהיה ברור שגם היום, אם יהיה צורך, השר אזולאי יגיע להצבעה למרות מצבו. אני שומע על ההתנהגות חסרת התקדים של האופוזיציה ואני כולל בזה גם את ישראל ביתנו ומשתומם על חוסר האנושיות של החברים כאן, להיות אטומים לאנשים הנמצאים ברגעיהם הקשים ביותר. האם זה המסר שאנחנו רוצים להעביר לציבור? אני קורא לראשי הסיעות האופוזיציה להתעשת ולחזור להיות בני אדם. ההצבעה תעבור בעזרת ה' בכל מקרה, אל תהפכו את הוויכוח הפוליטי למפגן של חוסר אנושיות".

צפו בוידאו:

לאחר מכן דיבר שר הפנים על חוק המרכולים שמעורר סערה ואמר: "בימים האחרונים אני שומע רבות כאילו מדובר בחוק של 'כפיה דתית'. חשוב להבהיר: הציבור החרדי יושב במשך שנים בממשלות השונות. אילו רצינו, היינו מעלים בכל יום חוקים דתיים. בפועל, לא הבאנו עד היום ולו חוק דתי אחד שמשנה את הקיים! אנחנו לא מאמינים בחקיקה דתית ודוגלים באיש באמונתו יחיה. ועדיין, יש לנו קצת  אחריות לצביון היהודי של המדינה, שלא נהיה כמו כל העמים".

דרעי המשיך להתייחס לחוק ואמר "צריך להבין שהכפייה הפעם מגיעה מהצד השני. ציבור שומרי השבת הוא שנמצא במגננה. אנחנו מנסים לשמור על המעט שנותר מצביון השבת מול הכרסום ההולך וגובר בשטח. כל אדם שלא מושפע מסיסמאות של הסתה ובוחן את הנושא לעמקו מבין, שבלי החוק הזה נהנה עדים לשיטפון אדיר של רשתות, חנויות ובתי עסק שייפתחו את שעריהם בשבת ויהפכו את יום השבת הקדוש ליום השופינג הלאומי. זה לא תסריט רחוק. אנחנו רואים שזה כבר מתחיל לקרות בערים שונות, ואם חלילה זה יקרה – זה יהיה מצב אל חזור, וכולנו נבכה ונתגעגע ליום השבת המיוחד שהיה ואיננו. כמה עצוב! העם היהודי שהנחיל לעולם את בשורת יום המנוחה יאבד את הערך הזה בארצו שלו".

דרעי תקף את ח"כ יחימוביץ' שרצה איתו בהסתדרות ואמר: "בואו נעזוב את העניין הדתי ונתמקד בעניין הסוציאלי. אני מתקשה להבין את מפלגת העבודה ואחרות שהיו צריכות להיות הראשונות לתמוך בחוק הזה. שמעתי הבוקר בגל"צ את ח"כ יחימוביץ שמכנה את החוק הזה "גחמה חרדית", ואני תוהה: דווקא את, הלוחמת הסוציאלית הגדולה מסכימה להפוך את עם ישראל לעם של עבדים, שייאלצו לעבוד כעת 7 ימים בשבוע? הרי זה מה שעומד לקרות! הבהלה לקניות בשבת והפדיון הגדול של בתי העסק יביאו לכך, שעובדים שלא יהיו מוכנים לעבוד בשבת – לא יתקבלו לעבודה. וכך אזרחים רבים שעד היום בילו את יום השבת במנוחה עם משפחתם יאלצו להמשיך לעבוד גם ביום הזה, כדי לא לאבד את פרנסתם. האם זה מה שאנחנו רוצים? האם איבדנו כל רסן במרדף אחר החומריות?".

לסיום אמר דרעי: "חשוב שהציבור יבין: חוק המרכולים איננו חוק חדש. הוא לא מוסיף שום חומרה על מה שהיה עד כה. הוא רק מגן על מה שהיה נהוג במשך שבעים שנה. צריך לזכור, מאז קום המדינה לשר הפנים הייתה סמכות לבטל חוק עזר עירוני והחוק הזה רק מחדד אותה. החוק נותן בידי כלים לשמור על צביון השבת בישראל שמייחד אותנו כעם. המתנגדים לחוק הם אלו שמנסים לכפות שינוי. הם אלו שמנסים להלבין את הכרסום המתמשך ביום המנוחה והדורסנות של הרשתות הגדולות כלפי בעלי החנויות הקטנות. אני משוכנע שרוב הציבור בישראל רוצה להמשיך ולהרגיש את יום השבת כיום מנוחה ולא כעוד יום חולין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום שמי דודו

  אני משווק של היבואן הרשמי של סמסונג .

  אני פונה באופן אישי לעסקים שלדעתי יהיו מעונינים בפריבילגיה

  לגבי הדגם החדש של סמסונג

  S9

  האם אפשרי לשוחח בטלפון ?

  DuduLor |
  הגב