דרעי ב'אולטימטום' לגר"ע יוסף: ראשות ש"ס או שארוץ לעיריית ירושלים • גורמים בכירים ביהדות התורה: אין לו שום סיכוי מול לופוליאנסקי שירוץ בשנית

יו"ר ש"ס לשעבר וחבר ההנהגה המשולשת, אריה דרעי, הציב בימים האחרונים 'אולטימטום' למרן הגר"ע יוסף, מנהיג המפלגה – אם לא אהיה יו"ר ש"ס, אעזוב את התנועה בקרוב על מנת להתמודד על ראשות העיר ירושלים, כך על-פי פרסום 'מעריב' הבוקר.

שלום ירושלמי, הפרשן הפוליטי הבכיר של מעריב, לו מקורות טובים בש"ס מזה שנים, טוען כי לדרעי נמאס מהמציאות שהוא רק קול אחד מבין שלושה בהנהגת ש"ס.

לדבריו, ה'טרויקה' גרמה לכך שש"ס לא עלתה במנדטים בבחירות האחרונות, וכן גרמה לתקלות במו"מ הקואליציוני, כשכל חבר מדברר את עצמו ואומר לצוות המו"מ של הליכוד דברים אחרים.

לדברי ירושלמי, דרעי תובע למנות אותו מיידית ליו"ר התנועה, ואם לא הוא עתיד לעזוב את ש"ס מיד לאחר השבעת הממשלה כאשר פניו מועדות לכיוון כס ראש העיר ירושלים.

אלא שהרפתקה מעין זו, נוסתה כבר בבחירות האחרונות לראשות העיר ירושלים, אז כזכור ניסה מאיר פרוש להתמודד על ראשות העיר, והפסיד.

האם ההרפתקה הזו תחזור על עצמה שוב, מכיוונו של דרעי? לפי גורמים בכירים ביהדות התורה ששוחחו הבוקר עם 'קוקר', התשובה היא חיובית.

"לדרעי אין אהדה מספיקה בירושלים. אנחנו לא רואים את הציבור החילוני מצביע לו, וכן חלקים נרחבים מהציבור החרדי", הם אומרים.

האם אורי לופוליאנסקי, מי שכבר כיהן בראשות העיר בקדנציה הקודמת לזו של ברקת יתמודד שוב? גורמים בסביבתו אומרים שהכיוון הוא חיובי בהחלט. "אורי הוא היחיד שיכול להתמודד על ראשות העיר ולנצח", הם אומרים. לדבריהם, "לופולינאסקי זוכה לאהדה אדירה בכל שדרות הציבור של תושבי ירושלים, ואין כל ספק שאם הוא יתמודד – כפי שאכן אמר מספר פעמים לאחרונה – הוא עתיד לזכות בראשות העיר בשנית".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למר אנונימי אינני מתכוון לפגוע אולם דבריך נאיביים
  מי שיודע איך מתנהלת ש"ס ומי שקצת מכיר את האיש המדובר שהתמנה לראשות המפלגה יודע שהוא מסוגל אף ליותר מאולטימטום. כי שם המשחק הוא "שררה וכסף". ומרן שליט"א כבר הפך מזמן לכלי משחק של אינשי דלא מעלי לצערינו הרב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אין מצב שהוא יציב אולטימטום לרב. אולי הוא ביקש להתמודד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב