דרעי: "בחירות כלליות – כנראה בחודש מרץ"

יו"ר ש"ס אריה דרעי: "להערכתי במהלך החודש הבא תהיה הסכמה ללכת לבחירות. אם היה פתרון לחוק הגיוס, נתניהו היה מקבל אותו"

יו"ר ש"ס השר דרעי אומר הבוקר בראיון לאילנה דיין בגל"צ: "אני מעריך שבמהלך חודש נובמבר תהיה הסכמה עם האופוזיציה ללכת לבחירות כלליות שיתקיימו בחודש מרץ".

דרעי הוסיף ואמר כי "אם היינו מביאים עכשיו פיתרון לחוק הגיוס נתניהו היה מקבל אותו אבל אין ממש ניסיונות״.

כזכור, בראיון לווינט הצהיר השבוע דרעי: "כולם יודעים שהעניין פתיר, אבל אף אחד לא מכנס את כולם סביב שולחן אחד וכל אחד עסוק בעיסוקיו. להערכתי, אחרי הבחירות לרשויות המקומיות – אלא אם יקרה משהו בלתי צפוי – נסכים על תאריך. זה לא יהיה בינואר או בפברואר, אך ייתכן שזה יהיה בסביבות מרץ".

דרעי המשיך: "סוגיית חוק הגיוס לא תיפתר בלי מאמץ, ואף אחד לא עושה מאמץ כזה. לכן, החוק לא יעבור. מהישיבה האחרונה של ראשי המפלגות לא הצלחתי להבין באופן ברור אם ראש הממשלה רוצה בחירות או לא. לא נראה לי שיש לו דעה מגובשת עד הסוף בנושא. דבר אחד אני כן יודע – איש לא כינס אותנו, אף אחד לא ישב איתנו ועם משרד הביטחון כדי לראות איך מגיעים לנוסחה שתהיה מקובלת על כולם".

במהלך הריאיון נשאל דרעי אם הוא מודאג ממעמדה של ש"ס – והשיב: "חלילה וחס. ש"ס למעשה היא אחת המפלגות הוותיקות ביותר בישראל, והיא תמשיך להיות חזקה ותהיה בממשלה הבאה. אני אומר את זה לא מתוך הערכה, אלא מתוך ידיעה; אני מסתובב המון בשטח, אני רואה את התוצאות ואני מאוד אופטימי". על שאלת הפילוג בתוך המפלגה אמר יושב הראש כי "היה פילוג בש"ס לפני ארבע-חמש שנים. הוא לא קיים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי מסובך לא יודע מה רוצה מעצמו. אלעד זה המשך הנפילה גם תמך נגד מרן וגם לא יבחר לראשות

    אין ספרדי אחד שיבחר בפינדראוס

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב