דרעי בידידות טורנטו: "מעריך את פעילותכם לפרנסה בכבוד"

במהלך הביקור נפגש השר הרב אריה דרעי עם סטודנטים ועם ראשי ידידות טורונטו ודן בהעמקת שיתופי הפעולה בין משרד הכלכלה לידידות טורונטו – ראשי ההנהלה סקרו בפניו את פעילותם במגזר החרדי ובהם שיתופי הפעולה בתחומי הכלכלה, החינוך, הבריאות והרווחה וכן שיתופי פעולה נוספים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בנגב והגליל

 

ביקור מיוחד קיים השבוע יו"ר ש"ס שר הכלכלה אריה דרעי יחד עם צוות משרדו במשרדי הנהלת ידידות טורונטו בירושלים בו שיבח את הפעילות הענפה למען המגזר החרדי ודן בהעמקת שיתופי הפעולה בין משרדי הכלכלה והנגב והגליל לבין ידידות טורונטו.

את ביקורו במקום פתח השר אריה דרעי בפגישה עם סטודנטים חרדים המקבלים את הליווי והתמיכה של ידידות טורונטו במסגרת תכנית חרדים באקדמיה. דרעי התעניין אצל הסטודנטים על הלימודים ועל התקדמותם הודות לליווי המקצועי והמקיף של ידידות טורונטו.

בהמשך נפגש השר דרעי עם צוות הנהלת ידידות טורונטו יחד עם אנשי הצוות החינוכי והמקצועי, שם סקרו בפניו את מגוון תכניות הסיוע לציבור החרדי.

במהלך ישיבת העבודה עם ראשי ההנהלה ובהם מנכ"ל ידידות טורונטו וקרן פרידברג הרב משה שפירא, האזין יו"ר ש"ס לסקירה מקיפה על פעילות הקרן בתחומים מגוונים במגזר החרדי.

בין היתר הועלו בפניו שיתופי הפעולה עם מרכזי הרפואה החרדיים ובהם בית החולים מעייני הישועה, בית החולים לניאדו ועמותת בית חם.

ראשי ידידות טורונטו הרחיבו בסקירתם על פעילותם בנושאי כלכלה ותעסוקת חרדים ודנו עם השר על העמקת שיתופי הפעולה עם משרד הכלכלה ומשרד הנגב והגליל במטרה לקדם עוד את אפשרויות הפרנסה בכבוד במגזר החרדי, כשבין היתר דנו בקידום שת״פ בתחום הרפואי עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

הרב משה שפירא מנכ"ל ידידות טורונטו אמר לרב אריה דרעי כי "כמי שעומד בראש המערכת ,אנו שמחים לארח אותך ולהיות חלק ממקדמי מעגל הפרנסה בכבוד לציבור החרדי. נמשיך לפעול להיטיב בתחומים השונים במגזר החרדי ובהם במתן אפשרות לפרנסה בכבוד תוך מתן התמיכה והליווי המקצועיים".

השר דרעי ציין כי "אני נפגש עם ראשי חברות ענק בתחום ההייטק וכולם מתחננים ומשוועים לתוספת כוח אדם איכותי מהמגזר החרדי ואתם אלה שיכולים לעשות את הקשר הזה".

בנוסף הזכיר שר הכלכלה את היוזמה של שילוב החרדים במגזר הציבורי ומשרדי הממשלה "החרדים לא נמצאים לא בפרקליטות ולא באוצר כי הם לא עוברים את המכרזים השונים, אני מתכוון להביא הצעת החלטה לממשלה שתעגן את המחויבות של משרדי הממשלה לשלב סטודנטים חרדיים בתפקידים שונים, המגוון של הסטודנטים שלכם יכול להשתלב בהצלחה במשרות במגזר הציבורי".

הרב משה שפירא הוסיף וסיפר על שיתופי הפעולה בתחום החינוך, עם מוסדות החינוך החרדיים ובהם רשת מעיין החינוך התורני ורשת בית יעקב.

בנוסף סקרה ההנהלה בפני שר הכלכלה את תמיכתה של ידידות טורונטו בעמותת בית חם אשר פועלת לרווחת נפגעי הנפש.

השר דרעי הודה לראשי הארגון על פעילותם ואמר "פעילותכם שמקיפה כמעט את כל תחומי החיים הינה מבורכת וחשובה, ובהחלט רואים את הפירות. מגיע לכם יישר כוח על המקצועיות והעומק שאתם נותנים לתרומות התורמים משפחת פרידברג. נמשיך לעמוד לימינכם ולסייע לכם לעזור לעם ישראל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.