"שאפתי להיות ראש ישיבה ולא זכיתי" (הקלטה)

יו"ר ש"ס הפתיעי את משתתפי מחנה 'בני תורה' בנאום מרגש: "הכל הבל הבלים, אתם הסיירת מטכ"ל של עולם הישיבות". האזינו

לפני כחמישים שנה הקים הגרב"מ אזרחי את מחנה 'בני תורה', שנועד לכוון תלמידים מישיבות תיכוניות ללימודים בישיבות החרדיות. המחנה נערך מדי שנה במתכונת של מחנה קיץ.

אל המחנה מגיעים כמה מאות בני נוער מהציבור הדתי-לאומי והחרדי ובמשך שבוע מדריכים אותם בני הישיבה (עם בחורים מישיבות ליטאיות נוספות) בלימוד תורה המלווה בפעילות חברתית ומוזיקלית מגוונת.

הערב (א') ציינו תלמידי ובוגרי ישיבת 'עטרת ישראל' חמישים שנה למחנה המיתולוגי 'בני תורה' בנשיאות ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי. לרגל חגיגות היובל המתקיימות השנה ביישוב קצרין שבצפון, חרגו בהנהלת הישיבה והביאו את גדול הזמר החסידי אברהם פריד בליווי מקהלת 'המנגנים' לערב שירה מיוחד.

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיע אף לאירוע במהלכו נשא דברים: "הייתי בין בני התורה, שאפתי להיות בין בני התורה שאפתי להיות ראש ישיבה ולא זכיתי הייתי בעולם התורה, אך אני קרוב לשלושים שנה בעולם אחר – לכאורה יש לך מאבטחים, רכב, עוזרים, נהגים, כותבים עליך מדברים עליך כל היום. תדעו לכם שהכול הבל הבלים". אמר דרעי.

דרעי הוסיף: "אל תתפתו לדברים הללו, אתם בני התורה סיירת המטכ"ל שלנו כל מה שאנחנו עושים זה כדי שתלמדו תורה ללא הפרעות כדי שמנהלי המוסדות יוכלו לתת לכם את המרב בנקל. זו כל המטרה שלנו".

דרעי הוסיף לומר: "אנחנו הספסל האחורי אתם כותל המזרח. מכונת כביסה זה לא זול היא עולה כסף עושה הרבה רעש שקונים אותה שמים אותה במחסן שירות – למרות שהיא עולה כסף היא עושה רעש, לעומת זאת קופסת בשמים שמים בסלון. אל תתפלאו מהרעש ומהכותרות אתם הבשמים ששמים בסלון אתם העתיד שלנו כל אחד חייב לשאוף מתי אני יהיה כמו ראש הישיבה, חזקו ואמצו". סיים דרעי את דבריו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רמאי. תשאלו אותו אם הוא מוכן להתחלף עכשיו עם ראש ישיבה, אין סיכוי שיסכים,
  כולו כבוד כח ועושר.

  אשר |
  הגב
 2. מה הבעיה דרעי תמיד אתה יכול ללכת ללמוד ..אתה לא מתאים להנהיג

  דן |
  הגב