פופליזם? דרעי במכתב ליו"ר הכנסת: "קצץ בשכרי"

 לאריה דרעי כנראה לא חסר כסף, הוא דורש מיו"ר  הכנסת יולי אלדשטיין לפעול לביטול ההחלטה של ועדת העבודה והרווחה, על פיה יקוצץ רק 1% משכרם של חברי הכנסת במקום העשרה אחוזים המתוכננים.

"כתבתי לו, כי לא יתכן שנבחרי ציבור לא ידרשו מעצמם את שהם דורשים מהציבור. דרשתי ממנו גם, להפחית בכל מקרה משכרי כחבר כנסת עשרה אחוזים כפי שתוכנן מלכתחילה". כותב דרעי.

 במכתב ששיגר דרעי  ליו"ר הכנסת הוא כותב: "דרישה להפחתה בשכרי במסגרת חוק ההסדרים הועלתה הצעה שאושרה בקריאה ראשונה להפחית את שכרם של חברי הכנסת ב-10%, מעשה ראוי אשר מהווה דוגמא לציבור כי הכנסת איננה מנותקת מהעם ונבחריה דורשים מעצמם את שהם דורשים מאחרים".

 בסוף השבוע למרבה הפלא, החליטה ועדת העבודה והרווחה לבטל כמעט לחלוטין את הקיצוץ המתוכנן ולהעמידו על 1% בלבד.

 "מההעמדה בה אני נמצא כרגע כחבר אופוזיציה אין באפשרותי למנוע את הגזירות הקשות המתוכננות על הציבור כולו ובפרט על האוכלוסיות המוחלשות בישראל, אך ברור לי שאי אפשר לתת יד להחלטה שמטיבה אך ורק עם נבחרי הציבור, בזמן שכל יתר הקיצוצים עומדים על כנם ללא כוונה לערוך בהם שינוי כלשהו". כתב דרעי.

 "אני פונה אליך כבוד היו"ר, כמי שאמון על שמירת מעמדה וכבודה של הכנסת בעיני העם, כי תפעל מידית לביטול ההחלטה השערורייתית שנתקבלה, ההצעה שהועברה בחוק ההסדרים על קיצוץ של 10 % היא החלטה ראויה ויש להותירה על כנה". ומסיים דרעי את מכתבו: "במידה ומאמציך לא יישאו פרי אבקש להפחית לאלתר משכרי 10% ועל פי ההצעה המקורית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.