דרעי על גשר מעריב: "לא נעבור על כך לסדר היום"

יו"ר שס אריה דרעי במכתב לראש הממשלה ושר התחבורה ישראל כץ בו הביע את מחאתו על הפרת ההבטחה שלא יתבצעו עבודות במהלך השבת בגשר מעריב

בעקבות חילולי השבת  בגשר מעריב שיגר יו"ר ש"ס אריה דרעי מכתב לראש הממשלה ושר התחבורה ישראל כץ  בו הביע את מחאתו על הפרת ההבטחה שנינתה לו קודם השבת לפיו לא יבוצעו עבודות פינוי עפר בגשר, " ברצוני להתריע בפניכם על חילול שבת חמור שארע במהלך השבת בעת פינוי הריסות גשר מעריב". כותב דרעי בראשית מכתבו.

"לא היתה שום סיבה שחברת 'דניה סיבוס' המועסקת על ידי החברה הממשלתית נת"ע, תעסיק עובדים במהלך השבת לפינוי ההריסות".

דרעי מזכיר במכתבו כי עוד ביום חמישי בלילה, לפני תחילת העבודות, דרש בשיחת טלפון ממנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, כי העבודות יסתיימו עד כניסת השבת אולם לצערו הרב העבודות נמשכו במהלך השבת.

מכתב

"העבודות שהתבצעו אינן בגדר פיקוח נפש ולא היה קורה מאום אם היו נדחות לצאת השבת.יתירה מכך, פיצוץ הגשר יכול היה להתבצע ביום ראשון או יומיים לפני יום השבת ואז לא היה נגרם חילול שבת המוני"

 

עבודות בניית הרכבת הקלה ימשכו 6 שנים. אני חבר ממשלה ואחראי על כל פעולותיה. אולם בפעם הבאה שיתבצע חילול שבת מיותר ומקומם בעבודות בניית הרכבת הקלה או בכל פרוייקט ממשלתי אחר כפי שארע בשבת זו, שאינו בגדר פיקוח נפש, סיעת ש"ס בראשותי לא תעבור על כך לסדר היום. . מסכם דרעי   במכתבו.

כפי שפורסם, :במהלך השבת נמשכו עבודות פינוי העפר בגשר מעריב, עוברי אורח חרדים מחו כנגד  חילולי השבת בגשר המיתולגי שהפך לעפר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "לא נעבור על כך לסדר היום" חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

    יש שאלה בהלכה אם במצב של פיקוח נפש מותר לחלל שבת??
    אבל אם זה מצב של חילול שבת למול הישארות בקואליציה ולהאחז בכל התפקידים שתנועת השקר הזו דרשה וקיבלה ומינתה עוד ועוד ועוד מקורבים , השבת יכולה להידחות…..אני לא יודע אם האנשים שם שומרי תורה ומצוות אפילו בדיעבד חחחחחחחחחח

    אמת לאמיתה |
    הגב