דרעי במפגש עם ראשי הערים החרדיות: "האפליה פחתה, אך יש מה לתקן"

בישיבת ראשי הערים החרדיות בנושא הסמינרים התייחס השר אריה דרעי לנושא האפלייה ואמר כי המצב השתפר מאד אך עדיין יש מה לתקן.

בישיבת ראשי הערים החרדיות בנושא הסמינרים התייחס השר אריה דרעי לנושא האפלייה ואמר כי המצב השתפר מאד אך עדיין יש מה לתקן.

: יו״ר שס הרב אריה דרעי כינס היום אחה״צ את ראשי ובכירי הרשויות החרדיות בכדי לדון בפתרון פרטני בבעיית תלמידות שטרם סודרו בסמינרים. הפגישה התקיימה במשרד הנגב והגליל בתל אביב.

 

בישיבה השתתפו ח״כ יעקב מרגי יו״ר ועדת החינוך, חנוך זייברט ראש עיריית בני ברק וסגנו אליהו דדון, יעקב גוטרמן ר״ע מודיעין עילית וסגנו אבנר עמר, אברהם רובינשטיין ר״ע ביתר עילית וסגנו עוביידי, ישראל פרוש ראש עיריית אלעד וסגנו צוריאל קריספל, צביקה כהן סגר״ע ירושלים, יצחק רייך ראש עיריית רכסים וסגנו דן כהן, גולן שליט מנהל לשכת רה״ע בית שמש, וחיים ביטון מנכ״ל רשת החינוך בני יוסף.

 

בפתח הישיבה אמר  דרעי:״ביקשתי לקיים את הפגישה לאור הפניות הרבות שאני מקבל בדבר תלמידות הספרדיות שעדיין לא סודרו בסמינרים בערים השונות. המצב הזה גורם לסבל רב להורים ולבנות וגם גורם לחילול ה׳. אני בטוח שכולכם עושים את המיטב והמירב  בנושא ובאמת רוב רובן של הבנות הספרדיות סודרו, אבל מחובתנו לתת פתרונות מהירים לאלה שלא סודרו״.

במהלך הפגישה הציגו ראשי הרשויות סקירה נרחבת על שיבוץ התלמידות  בעירם. מסתבר שאכן רוב התלמידות סודרו, אולם בכמה ערים נותרו מספר מאד מצומצם שתלמידות שטרם סודרו או שאינן מרוצות מהשיבוצים. ראשי הערים הדגישו את המאמצים הרבים הנעשים בימים אלה כדי שאף בת לא תישאר ללא מוסד חינוכי מתאים.

ראשי הערים העלו בפני השר דרעי את מצוקת הכיתות הקשה הקיימת בערים החרדיות, כאשר ערים כמו ירושלים, בני ברק ועוד נאלצים לשכור מבנים בכדי למלא את החסר.

 

השר דרעי סיכם את הישיבה ואמר: ״התרשמתי מהטיפול והנכונות שלכם לפתרון כל תלמידה. אני מודה לכולכם על העבודה המסורה. אני לא יכול לומר שאין עוד בעיות מהמצב אמנם השתפר מאד אך יש עוד מקום לתיקונים. אני מקווה שבימים הקרובים כל הבעיות יבואו אל פתרונן המהיר״.

 

photo_2016-08-04_18-01-32

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ספרדיות יקרות, למה לכן לטרטר את האשכנזים.. נניח שקיבלו אתכן לסמינר האם יהיה לכן נוח להגיע למקום אליו התקבלתן בכח, מקום שלא חפצים בכם.
    יש ב"ה המון סמינרים לבנות עדות המזרח, לכו לשם באהבה

    שסניק מאוכזב |
    הגב