דרעי במתקפה על פרוש: "היום נאמרו משפטים חמורים"

דרעי על פרוש: "לומר שירושלים נפלה בידי הספרדים, גאוועלד – החברה שלו ישבו עם בלוך בדירת מסתור וסגרו איתה" – צפו

יו"ר ש"ס אריה דרעי  התייחס במהלך ישיבת סיעת שס בכנסת לסערת דבריו של ח״כ פרוש הבוקר בקול ברמה שאמר כי 'גפני מכר את הערים החרדיות לשס',  "חייבים לעשות חובת מחאה", תקף דרעי, "אנחנו שלוחים של מרן ראש הישיבה ונציגי הציבור הספרדי. אני לא נכנס למריבות ביהדות התורה. תמיד אמרתי שהלוואי שיקבלו יותר מאיתנו. היום נאמרו משפטים חמורים. כאילו ירושלים נפלה בידיים של הספרדים. גאוועלד. הצילו. זה פגיעה ברבותינו. הרי למי אנחנו שומעים? למרן ראש הישיבה. וכי יש לו פחות השקפה חדה וברורה ממישהו אחר.

דרעי המשיך ותקף את פרוש: "אני כבר לא רוצה לומר איפה ההשקפה החדה והברורה כשתומכים בברקוביץ. איפה ההשקפה שחותמים עם אבוטבול ואח"כ יושבים באיזו דירה בני המשפחה וסוגרים עם בלוך״. ״האמת שאנחנו לא יודעים לעשות סיבוב. לא יודעים לומר אחד בפה ואחד בלב. אני מאוד מקווה שהוא יוציא הודעת התנצלות. בלי לגמגם, בלי ׳אבל׳, שיגיד טעיתי. לא רוצה לעשות חשבונות 30 שנה אחורה מה שסבלנו רדיפות מאותם אנשים״.

בנושא חוק הגיוס אמר השר דרעי: ״אין עכשיו אפשרות לבקש אורכה מבג"ץ. אפשר להעביר את החוק גם במצב הנוכחי. אבל קודם צריך שכולנו נהיה מאוחדים״.

 

״אני לא חושב שהאופציה של ריצה משותפת עם דגל התורה קיימת. אנחנו מביאים קולות מאוכלוסיות רחבות. אנחנו בעד להמשיך את שיתוף הפעולה בצורה המיטיבית. מאחל להם הצלחה, אפילו שיעברו את שס, אנחנו לא מעוניינים להיכנס למחלוקת״

בנוגע לסאגת הבחירות אמר השר דרעי: "אני אמרתי לראש הממשלה, ש"ס מוכנה לבחירות ואין לנו בעיה ללכת לבחירות, אבל היות שיש לנו שותפות מצויינת ואתה המועמד שלנו גם לבחירות הבאות – אתה תחליט מה יקרה. ראש הממשלה מאוד מעוניין שהממשלה תמשיך עוד שנה. נקווה שנצליח. ביום רביעי ודאי שנצביע נגד פיזור הכנסת".

יו״ר ש״ס השר דרעי אמר בסיעה על הבחירות: ״אני רוצה לברך שהחיינו. עברנו מערכת בחירות מפרכת. כולכם עבדתם בכל הכח. התוצאה מדברת בעד עצמה. בשנתיים האחרונות הסקרים לא הטיבו איתנו ותמיד אמרנו שלא יודעים לסקור. התוצאות מדברות בעד עצמן והן ברורות. רצנו בכ90 מקומות באותיות שס. כשמשווים לבחירות 2013, שהיו מיד אחרי פטירת מרן, רואים את הגידול. היה לנו 151 נציגים וגדלנו ל164".

השר דרעי הבהיר: ״הנושא של מינוי שר דתות חדש לא עלה על השולחן עדיין. לא הופעלו לחצים למנות את משה אבוטבול. אם הממשלה תמשיך ודאי שנמנה שר".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דיייייייייייי דרעי אתה אבי אבות המסכסכים. אתה אבי אבות התכססנים. אחר במקומך כשמשפט עומד להעירך לו

  היה מוריד פרופיל. חבל שבמקום לשתוק אתה מלבה יצרים. אתה ויענקוש הרסתם את האחדות החרדית. לכו תהנו. אל תחפשו לפגוע בחסידים. אתם לא מעניינים אותנו החסידים . אנחנו רוצים ללכת לבד. רוצים להיות רחוקים מדגל ושס. אנחנו נסתדר לבד. הממשלה תצטרך אותנו טוב ואם לא אז בניגוד לשס ודגל החסידים מאמינים שהכל משמים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. דרעי מגן על גפני?? זה רק מראה ששניהם רועדים ממאיר פרוש

  פרוש עשה להם בית ספר באלעד ובית שמש עכשיו יעשה להם בכנסת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. דרעי העבריין מדבר .מי ביזה את שר התורה רב חיים קנייבסקי?

  הרב שך זרק את דרעי מכל המדרגות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב