דרעי בפריז: "נקים ארגון גג לעולים"

השר דרעי בפריז: "נקים בקרוב קונסיסטואר (ארגון גג) ישראלי למען העולים מצרפת"

"אני רגיש מאד כלפי העולים מצרפת המגיעים לישראל. יש להם אורח חיים תרבותי מיוחד אותו הם מבקשים לשמר. אני יודע שהם צריכים מוסדות חינוך מותאמים שישמרו את ההווי הזה ועדיין הם לא קיימים. לכן, חשבתי יחד עם מר יואל מרגי, להקים בישראל גוף כמו הקונסיסטואר בצרפת, שיהווה ארגון גג ישראלי-צרפתי שידאג לכל צרכי הקהילה הצרפתית בישראל". כך אמר שר הפנים אריה דרעי במפגש מיוחד שקיים היום (א') עם ראשי הקהילות היהודיות בפריז.

מדובר באירוע ראשון מסוגו, במהלכו נערך רב שיח פתוח בין השר אריה דרעי לבין ראשי הקהילה היהודית בצרפת. יצוין, כי זו הפעם בו מתיישב שר ישראלי עם המנהיגות המקומית לשמוע על הבעיות והאתגרים של יהודי צרפת המקומיים והעולים לארץ. ראשי הקהילה, הרואים בשר דרעי את הכתובת המובילה בשל היכרותו העמוקה עם יהודי הקהילה, העלו במשך שעה ארוכה את צרכי הקהילה בצרפת ובישראל.

השר דרעי דן עימם בפירוט על התכנית להקמת ארגון הגג הצרפתי בישראל, שהיא צורך הכרחי עבור אלפי העולים בישראל. "הכי נכון, שיוביל את הגוף יהיה נציג מתוך הקהילה הצרפתית המכיר היטב את צרכי הקהילה הצרפתית על כל גווניה, וידע לפעול עבור שימור התרבות הייחודית". הרב דרעי ציין, כי לצורך זה דאג למנות חבר מועצה מהקהילה בעיריית ירושלים, הרב שמואל מרציאנו, הפועל ועושה למען הקהילה הצרפתית בעיר. ראשי הקהילה הודו בחום לשר הרב דרעי ואמרו כי הם חשים שיש להם שותף אמיתי.

ביום שישי בבוקר קיים השר דרעי פגישה בשגרירות ישראל בפריז, עם השגרירה הגב' עליזה בן נון. בפגישה זו עלו נושאים רבים הקשורים ליחסי ישראל צרפת, וכן מצב היהודים במדינה מבחינה ביטחונית וכלכלית. כמו כן, הוצגו בפני השר האתגרים המיוחדים של יהודי המדינה בנושא העליה לישראל.

בהמשך נפגש השר דרעי עם מקבילו הצרפתי, שר הפנים ז'ראר קולומב, ודן עמו על מצב היהודים במדינה מבחינת ביטחונית, על העליה באירועי האנטישמיות ונושאים נוספים. השר דרעי הודה לעמיתו הצרפתי שנחשב ידיד ישראל, בשל מאבקו הבלתי מתפשר באנטישמיות, ובהגברת הטבאחה על בתי הכנסת ומוסדות יהודיים. השר אף הודה לעמיתו על שימור זכר השואה, כאשר בניגוד לפולין הם מחייבים בתכניות הלימודים את לימוד השואה ולקחה. לסיום, הזמין השר דרעי את עמיתו הצרפתי לביקור בישראל, לועידה החגיגית שעורך השלטון המקומי לציון 70 שנה לישראל.

מר ז'ראר קולומב שיבח את השר דרעי על מעורבותו במצב יהודי צרפת, ואמר כי הוא פועל ככל יכולתו למגר את תופעת האנטישמיות המנסה להרים ראשה. השר הצרפתי הזכיר את השתתפותו בטקס האזכרה שנערך לפני כמה שבועות לזכרם של הרוגי הפיגועים במדינה, ואף הודה לישראל על שירותי הביטחון המיוחדים שהיא מעניקה לצרפת, שסייעו לסכל כמה וכמה פיגועים.

במסגרת נאומו בפני חברי הקונסיסטואר הצרפתי שהתכנסו לכבודו, אמר השר דרעי: "התפעלתי לראות את הצעירים שלנו דבקים במורשת היהודית, גודשים את בתי הכנסת, יהודים חמים ומאמינים", אמר השר והוסיף, "אני יודע שיש יהודים רבים פה בצרפת שלא זכו לשמור על המסורת, אני מודה לכם על העבודה שלכם כן, בקרב הצעירים לחיזוק הזהות היהודית". השר דרעי הודה ליואל מרגי, יו"ר הקונסיסטואר, ולסגניו מר דוד עמאר וז'ק איב בוחבוט, על קבלת הפנים החמה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בצרפת מושחת כמו דרקי לא היו ממנים אותו אפילו מנהל משרד זוטר

    רק במדינת ישראל הכל קומבינות ולכלוכים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב