דרעי בראיון לוחמני: יהדות התורה בגדו בנו "עשו עסקאות בעבור מגרשים" (הקלטה)

הבחירות לרבנות מאחורינו. יו"ר ש"ס דרעי יוצא למתקפה נגד הגורמים שהכתירו את הרב שטרן. על הרב עמאר: "גורמים עוול לו ולמשפחתו מעולם לא חשב להקים גוף פוליטי"

המערכה על רבנות ירושלים הסתיימה, אך יו"ר ש"ס אריה דרעי יצא לסגור חשבון עם הבוגדים שהכתירו את הרב אריה שטרן ולא עמדו בסיכומים.

בראיון שהעניק לרדיו 'קול ברמה' פתח דרעי במתקפה נגד גורמים ב'יהדות התורה' שלטענתו הצביעו בניגוד לציפיות תמורת עסקאות וג'ובים: "היו חילוקי דעות בינינו לבין יהדות התורה וכל אחד הלך לדרכו בנוגע לרב הספרדי, אך בכאב רב אני אומר זה פעם שנייה שבדברים משמעותיים גורמים ב'יהדות התורה' סוטים מן הדרך, בבחירות לראשות עיריית ירושלים אז הלכנו כל הכוח הפוליטי על בחירה במשה ליאון, שמתי את כל משקלי על ליאון, אך בגלל אינטרסים כאלה ואחרים חצר זו וחצר אחרת בגדו והצביעו לברקת".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול ברמה)
[alooma ref="e4f2853c3a55a6b4f97fdeaeb9ce03e1.avi" src="1" autoplay="0" pid="0"]

דרעי המשיך לתקוף, "נציגים מיהדות התורה עשו עסקאות ברגע האחרון ובגלל זה הפסדנו את הבחירות בירושלים. כך גם בבחירות לרבנות ישנם נציגים שסגרו עסקאות עם ברקת, אותם נראה כשהם יקבלו מגרשים או ייצוג במועצה הדתית ואז תבינו מי הלך נגדינו".

ביהדות התורה טוענים שש"ס תרמו נציגים לרב שטרן כמה נציגים מאחורי הקלעים?

"אומר באחריות מוחלטת היה לנו 7 נציגים בגוף הבוחר וכמו חיילים הצביעו כולם כדברי חכם שלום כהן (לרבנים עמאר ולאו) ניר ברקת דיבר עם נציגינו בעירייה בניסיון לקנות את קולם עבור הרב שטרן אך אלו הבהירו לו כי יצביעו לרב לאו".

את פרק המועמד האשכנזי סיים דרעי באומרו, "חייבים לעשות בדק בית יסודי פעם הבאה נהיה יסודיים ולא נהיה תמימים".

הבחירה של הרב עמאר. איך הרגשת שהוא לא הזכיר אותך בנאום שלו?

"עשינו לא בשביל קבל תודה או הכרה, (כאן מתחמק דרעי משאלת המראיין) הגוף הבוחר גוף שרירותי לא חוקי, זה שערורייה ששר פוליטי יכול לקבוע 12 איש רבע מהגוף הבוחר. לכן, כאות מחאה, הרב דוד יוסף לא הגיש מועמדות".

למה תמכתם ברב עמאר אחרי כל מה שעולל למרן בשנה האחרונה לחייו?

התשובה האמיתית, אומר דרעי, ברגע שחכם שלום כהן והרב בעדני שלחו אותי לרבנים נוספים להודיע על תמיכה ברב עמאר, אז זו ההוראה, אין לי תשובה אחרת.

למה הרב שלום כהן חשב ככה בניגוד לגראי"ל שתמך ברב שמואל אליהו?

"היות ואנחנו אחרי הבחירות אני לא רוצה שיישמע ביקורת על רבנים אחרים וזה ברור ביותר שמתוך המועמדים הקיימים, הרב עמאר היה בעל הסיכויים הגבוה והתמיכה בו ברורה ופשוטה מאליה".

דיברת על שיקול פוליטי, הצלחת למנוע מפלגה בראשות הרב עמאר וישי?

"לרב עמאר לא הייתה מחשבה להקים גוף פוליטי זה ספין. גורמים עוול לרב עמאר ולמשפחתו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי צבוע מי גורם עוול מי גרם עוול דרעי אתה לא שווה גרם מלח

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב