דרעי בראיון: "מעולם לא אמרתי שברקוביץ שטן"

לאחר שכינה את עופר ברקוביץ "שטן",  השר דרעי מבהיר בגל״צ כי לא התכוון לכנות את ברקוביץ בתואר המפוקפק: ״מעולם לא אמרתי על יהודי את המילה שטן. אני לא נגד ברקוביץ האיש אלא על הדרך שהוא מוביל״, אמר דרעי.

השר דרעי  שיבח את משה ליאון בגל״צ: ״ליאון הוא יהודי מסורתי חם מול ברקוביץ החילוני עם תח״צ בשבת וזה לגיטימי שכל אחד יתמוך בדרכו אם הוא רוצה יחצ"ן מסיבות או יהודי חם. אבל שלא יבלבלו את העובדות״.

דרעי  הוסיף עוד – ״הצביעות חוגגת. אם הייתי תומך בברקוביץ׳ היה חזון אחרית הימים. הייתם כותבים מאמרים שלמים של פרגונים. אין לי משהו נגד ברקוביץ׳, יש לי ילדים בגיל שלו. פשוט צריך לנהל את העיר הזאת בצורה מקצועית״.

השר דרעי התייחס לקמפיין המשחיר כנגד משה ליאון ואמר: ״מסיתים בתוך השכונות החרדיות עם מודעות בהפוך על הפוך. זה לא יעזור להם, הציבור לא מטומטם. ליאון יהיה ראש העיר הבא של ירושלים״.

השר דרעי התייחס למצבו העגום בסקרים: ״הסקר האחרון שלי זה תוצאות הבחירות. שם הוכח הכוח האמיתי שלנו. עלינו בכל הארץ. אתמול הייתי בפ״ת, הכפלנו שם את מספר הקולות. כך עלינו בת״א, באשדוד ובכל הארץ״.

דרעי תקף אמש (מוצאי שבת) בחריפות את יו"ר סיעת התעוררות בירושלים עופר ברקוביץ',  "השטן הוציא צו 8 וגייס את כל גייסותיו", אמר דרעי במהלך כנס של ש"ס בתל אביב.

דרעי, שכידוע תומך בליאון תקף בחריפות את ברקוביץ:"כל גדולי ישראל תומכים בו מול מועמד שאינו דתי בכלל שרוצה פשוטו כמשמעו להמשיך לחלל את ירושלים ולהפוך אותה לעיר חול ככל דבר. אני מקווה שבעזרת השם שביום שלישי נצליח שם".

דרעי: השטן עושה גיוס כללי בירושלים (להמליך את ברקוביץ׳). pic.twitter.com/e8HZqyutTB

— עמית סגל Amit Segal (@amit_segal) 11 בנובמבר 2018

 

שר הפנים הוסיף כי "פתאום, כשאתה רואה את הגייסות האלה, אתה רואה ששם זה לא רק יהודים רחוקים או יהודים חילונים. לצערי אני רואה שם, אמנם בשולי המחנה, השטן מגייס את כולם ומנסים בכל מיני שיטות והשמצות ושקרים 'והפרד ומשול'. ראיתי את עמוס שוקן (מו"ל הארץ) מגייס את כל הכוח שלו מעיתון הארץ בשביל המועמד החילוני בירושלים".

במטה ברקוביץ' אמרו בתגובה. "השר דרעי אמר על ברקוביץ' 'השטן הוציא צו 8', דבר זה מתווסף לשלל אירועים, כשהאחרונה שבהן הייתה צוותים שלמים של עבריינים המשחיתים את שלטי 'התעוררות' הפוגעים בהליך הדמוקרטי ומסיתים ללא הכר בעופר ברקוביץ' ובתנועת 'התעוררות'", אמרו בסיעה.

ב"התעוררות"  הוסיפו כי "לא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל יתבטא בצורה כזו. האמירה של השר דרעי היא חמורה ומהווה חציית קו אדום ומתווספת לשלל אירועים וקריאות הסתה נגד ברקוביץ' ועל כן הוחלט לשמור על ביטחונו. צר לנו שמי שמנסה לפלג עושה זאת באמירות המובילות לאלימות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.