דרעי ברשת: בין הערצה עיוורת לשנאה יוקדת

מה חושבים על הגולשים על דרעי ומה חושבים על נתניהו? חיסולו של ג'יהאד מורניה יצר שיח חיובי סביב נתניהו ברשת, אך בזירה הכלכלית-חברתית הוא עדיין נתפס ככישלון וכאחראי מס' 1 לבעיית יוקר המחיה

רה"מ בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד בבחירות שהצליח לשמור בשבוע החולף על ציון תפיסתי חיובי ברשת – כך עולה מנתוני "באזילה" שנאספו עבור "גלובס", לשבוע שהסתיים ב-22 בינואר.

לפי הנתונים, נתניהו מעורר אמוציות חזקות משני צדי המתרס; יש האוהבים אותו עד כלות עם תגובות כגון "ביבי מלך ישראל", ומצד שני יש המנאצים אותו בשנאה יוקדת. סוגיית החיסול של ג'יהאד מורנייה לא מתקבלת ברשת בתמימות דעים: מחד, יש הסוברים שהחיסול הוא המשך הקמפיין הפוליטי ועל כתפי נתניהו מוטלת האחריות במצב של הידרדרות ביטחונית, אולם מאידך אחרים רואים בחיסול כפעולה נוספת של "מר ביטחון" לטיפול בטרור בכל עת ובכל מקום.
מעבר למצב הביטחוני, השיח ברשת ייחס לנתניהו שוב את הכישלון למצב הכלכלי ולסוגיית יוקר המחיה – בעיקר בנושא מחירי הדירות. זאת, בשבוע בו פרסם בנק ישראל את דוח היציבות הפיננסית שהזהיר מהשלכות מחירי הדירות המאמירים. בשונה מהמצב הביטחוני בו הדעות ברשת חלוקות באשר לתפקודו של נתניהו, נראה שישנה תמימות דעים כי בנושא הכלכלי-חברתי רה"מ הוא כישלון והאשם מס' 1 ליוקר המחיה. עם זאת, בשבוע החולף השיח הכלכלי לא תפס מקום מרכזי, כך שההשפעה על הציון התפיסתי של רה"מ ברשת הייתה נמוכה.

השיח ברשת סביב נתניהו 25/1/15

שר הכלכלה נפתלי בנט עבר בשבוע החולף לציון שלילי ברשת, כאשר הוא סוכל משני נושאים בעיקר: השיוך הדתי שלו (ואפילו כמי שרוצה לייצר כפיה דתית) עקב התבטאויותיו נגד הקהילה ההומו-לסבית ופעילותו הלא-מספקת בעיני הציבור בטיפול ביוקר המחיה. ביום רביעי התוספה גם הטענה לגבי אשמתו של רה"מ בפיגוע בת"א, טענה שזכתה לביקורת רבה שכן בנט הוא שר בממשלת נתניהו.

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד שומר על אותו ציון כמו בשבוע שעבר (בשיפור זניח). הסיבה: השבוע כולו עמד בסימן השיח הבטחוני והוא לא מוביל בו. חשיפת "דירת הסתרים" שבבעלותו לא הועילה לו וגרמה לחלק מהגולשים להטיח בו שהוא בעצם בעל נכסים ולכן אינו מעוניין להביא לפתרון משבר הדיור.

הציון התפיסתי של יו"ר "כולנו" משה כחלון עלה השבוע. סרטון "הטלפון האדום" שפרסם כחלון זוכה להצלחה ומזכיר את הצלחתו בתחום התקשורת. הגולשים ברשת ממשיכים להביע אכזבה מהרשימה של כחלון אך התגובות החיוביות כלפיו הן מן הסתם בנושא הכלכלי.

השיח ברשת סביב כחלון 25/1/15

יצחק הרצוג וציפי לבני עדיין מייצרים בעיקר שיח שלילי, במיוחד בשבוע בו עיקר הדגש הוא על השיח הביטחוני. לפי התגובות ברשת, הרצוג עדיין נתפס כ"חנון" שלא יכול לטפל בסוגיות הביטחוניות הקשות של ישראל. הדבר בא לידי ביטוי השבוע בעיקר על רקע חיסולו של מורנייה, כאשר הגולשים אומרים מפורשות שהרצוג לא היה מצליח להתמודד עם מצב ביטחוני כזה.

בתחתית הדירוג – אביגדור ליברמן ואריה דרעי. ליברמן נתפס כמושחת ועומד בראשה של מפלגה מושחתת שמחליפה את אנשיה בתדירות גבוהה; מזגזג בין עמדות כדי לקושש בוחרים. הגולשים לא "קונים" את זה.

דרעי סובל מבעיית אמינות קשה בעיקר על רקע דברי הרב עובדיה יוסף עליו בקלטת שהודלפה. הגולשים לא מאמינים לדרעי גם כאשר הוא מדבר על הצורך לטפל ב"שקופי החברה"; הם רואים אותו כבעל הון שלא מסוגל להבין את צרכי החלשים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעקי ימח שמו וזכרו

  חיסל את מפעל חייו של מרן.

  אליהו בן דוד |
  הגב
 2. דרעקי השקרן משקר כל מה שזז. השקופים מעניינים אותו רק בתור פתקים בקלפי. יום אחרי הבחירות הוא כבר יהיה עסוק רק איך לקדם את בני משפחתו ואת עדת מקורביו לג'ובים שמנים ולזיכיונות מניבים (כשרויות, משרות וכולי)

  אלחנני |
  הגב
 3. הייתי מאלה שתמכו והעריצו את דרקי ליויתי אותו לכלא תליתי תמונה שלו בחנות מה לא עשיתי
  היום אני רק מקלל אותו ומתעב אותו
  זהו מחיר השחצנות והגאוה
  שימו לב כל מעריציו הם צעירים או מרוקאים חמומי מח שדווקא צריכים לתעב אותו על מה שעשה לרבנו שלמה עמר פאר העדה
  רבי אליהו ישי שליט"א דומה למנחם בגין ולבן גוריון שהנהיגו ביושר את הציבור בלי שחיתות מוסרית או פיננסית
  אוךךךךךךךךךך אני מחכה ליום הזה שנוכל אני ובני ביתי לשים הפתק יחד
  אוףףףףףף להיפטר מהלכלוך והחלודה של שס בידי המאפיונרים המגעילים דרקי וחבריו הטנזים הבריונים שמקומם בכלא לצמיתות אלה רעל החברה ועם ישראל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • היי חמוד מה שלומך? הכל בסדר?
   שתה משו בקצב הזה תקבל התקף לב…
   לא שזה כזה משנה פשוט חבל לא תוכל להצביע לכלל עם ישראל אשר זקוקים לך כל כך!!
   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

   יוסף |
   הגב