דרעי: "גם אם החקירה תימשך זמן רב – לא אבוא בטענות למשטרה והפרקליטות"

בראיון ל'יום ליום' מחדד יו"ר ש"ס את הקו הממלכתי שבו הוא נוקט מתחילת החקירה: "הרשויות עושות את המוטל עליהן". בהמשך הראיון תקף דרעי שרים מהקבינט שמבקרים את הממשלה בכלי התקשורת: "אם יש לך ביקורת חריפה במיוחד, תשמיע אותה בתוך החדר ולא בכלי התקשורת"

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, הצהיר לא פעם שביטאון התנועה, 'יום ליום' אינו מייצג אותו. למרות זאת, את הראיון הראשון מאז פורסם דבר החקירה נגדו בחר דרעי להעניק דווקא לגיליון החג של העיתון.

דרעי התייחס לחקירה נגדו וחידד את המסרים הממלכתיים הותם הוא משמיע מאז שהיא הותרה לפרסום. "אני רוצה לומר דבר אחד ברור: גם במקרה שחלילה הסיפור הזה יימשך, ואפילו במקרה שיודיעו שאין כלום וסוגרים את התיק, לא אבוא כלל בטענות למשטרה ולפרקליטות. הם עשו את עבודתם והיה עליהם לבדוק את הטעון בדיקה".

דרעי דיבר גם על ההנהגה הרוחנית של התנועה שבראשה עומד ראש הישיבה, חכם שלום כהן: "כשאתה רואה את מרן ראש הישיבה שליט"א, את מועצת חכמי התורה ואת גדולי ישראל כמה הם מחזקים וכמה הם מעודדים, כשאתה רואה את הנציגים ואת השטח, אתה מבין שיש לך שליחות ויש לך אחריות, ואין לי ספק שהכל זה לטובה. גם כשישנם קשיים כאלו ואחרים עם כל ההסתר פנים, בסופו של דבר אנחנו כיהודים מאמינים בני מאמינים מבינים שהכל הוא מלמעלה".

בסיום הראיון התייחס דרעי למצב הביטחוני ולהתקפות של חלק משרי הקבינט בכלי התקשורת. "אני בדעה שברגע שאתה חבר בקבינט ויש לך מה לומר, תאמר אך ורק בישיבות הקבינט. גם אם יש לך ביקורת חריפה במיוחד, תשמיע אותה בתוך החדר ולא בכלי התקשורת. הקבינט הוא צומת רגישות מרכזית בו מתקבלים הכרעות כבדות משקל, ולכן כל ביקורת פומבית נגד החלטות הממשלה וכל שכן נגד מערכת הביטחון, היא ביקורת פסולה בעיני. זה מחליש את מערכת הביטחון. צה"ל והשב"כ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.