דרעי הבטיח: 100 מוסדות קירוב לדת (תמונות)

מאות מנהלים ומנהלות מוסדות התכנסו ליום עיון והיערכות לקראת שנה"ל הבעל"ט של רשת מעיין החינוך התורנית – חכם שלום כהן בירך את המפעל התורני ודרעי הבטיח להרחיב את פעילותו

מאות מנהלים ומנהלות מוסדות התכנסו ליום עיון והיערכות לקראת שנה"ל הבעל"ט של רשת מעיין החינוך התורנית" בני יוסף" ומינויה של הנהלה רוחנית חדשה בידי מועצת חכמי התורה, במעמד מרנן ורבנן גדולי התורה וחברי הכנסת של התנועה, לצד בכירי המחנכים וראשי רשת החינוך.

את כינוס המנהלים פתח המנכ"ל חיים ביטון שפרס את תוכניותיו לשנה"ל הקרובה,והוסיף שהמטרה המרכזית היא לפתוח כיתות נוספות ולייסד בתי ספר נוספים תוך שימת דגש על מוסדות הקירוב, חינוך מיוחד ובתי ספר לבנות.

הוא גם ציין את מיתוג השם החדש "בני יוסף" עליו החליטה מועצת חכמי התורה עם תום ימי השבעה על הסתלקותו של מרן זיע"א, ובירך על ההנהלה הרוחנית החדשה של רשת "בני יוסף" בראשות הגר"ד יוסף חבר מועצת חכמי התורה וציין לשבח את עבודתם של צוות המנהלה של הרשת.

במהלך היום, המשתתפים צפו באמצעות מסך בדרשתו המוקלטת של יו"ר הנהלת רשת החינוך "בני יוסף" הגר"ד יוסף שהביע את צערו על שנבצר ממנו להשתתף במעמד עקב מסעו בארצות הגולה, ונתן הדרכה למנהלים כשהוא מביא סיפורי הוד מהנהגתו בקודש של אביו מרן זיע"א, כיצד היה מציל נשמות טהורות ממקומות נידחים והיה משכנע אותם לרשום את בניהם לתלמודי תורה, ובכך סלל את הדרך להקמת רשת מעיין החינוך התורנית.

יום העיון הגיע לשיאו בדרשתו של נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן, שעמד בדבריו על הזכות העצומה שנפלה בידי מלמדי תינוקות אשר נאמר עליהם הפסוק ומצדיקי הרבים ככוכבים לעולם ועד.

מרן פנה גם לנשים הצדקניות אשר ניחנו בכוחות מיוחדים בחינוך ילדי ישראל, וקרא להן להשקיע את כל כוחן בחינוך הבנים והבנות ברוח ישראל סבא ובזכות זאת יראו פרי בעמלן וברכה במעשי ידיהן. בסיום נאומו בירך מרן את המנהלים והמחנכים.

מייד לאחר מכן נשא דברים הגר"ש בעדני, חבר מועצת חכמי התורה שהרבה לספר במעלתה ובשבחה של רשת החינוך התורנית "בני יוסף" וחשף נתון מדהים ולפיו: "השנה מספר תלמידי הישיבות הספרדים גדול ב- 5% ממספר הישיבות האשכנזיות". תוך שהוא מייחס את הנתון להתפתחותה ושגשוגה של הרשת.

עוד אמר כי יש ללמוד ממעשה אבותינו כיצד היו מוסרים את נפשם למען חינוך ילדי ישראל כמו גדולים מעשי חייא ובניו שהיו מפיצים תורה לעם היושב בציון. "מלמד תינוקות היא עבודת קודש שאין למעלה ממנה. אחריותו כרופא המטפל בחולים. כבר אמרו בעלי המוסר: יזהרו מלמדי תינוקות סנדלר דורך על עורות, חייט דורך על בדים, אך המחנך אסור חלילה שידרוך על נשמות.

יו"ר תנועת ש"ס שר הכלכלה אריה דרעי, חתם את יום ההערכות. הוא מנה בדבריו את התכניות והיעדים שהציב לעצמו, בירך את ההנהלה הרוחנית החדשה שנבחרה ומונתה על ידי מועצת חכמי התורה, ואמר שההנהלה הרוחנית החדשה של הרשת תהיה הנהלה מאד פעילה ועניינית , תתערב בתכנים ותתווה את הקווים שינחו את המוסדות בתוכניות לימוד, בקידום פרויקטים ועידוד מטרות שהם יציבו בפניהם

דרעי הוסיף כי בדיוני התקציב אנו עומדים על כך שההסכם הקואליציוני יקוים ככתבו וכלשונו, בעיקר הסעיפים שנוגעים לרשת החינוך ו"אל המעיין", הרב דרעי הציב שני יעדים חשובים שאליהם הוא שואף במהלך הקדנציה: הקמת 100 מוסדות קירוב,כדוגמת בית הספר בהוד השרון, ועיבוי התתי"ם הקיימים היום תוך שימת דגש על איכות ומצוינות "ביד אחת אנחנו עוסקים בקירוב, וביד השנייה אנחנו עוסקים בחיזוק עולם התורה. שהתלמידים שלנו יתקבלו לישיבות הטובות ביותר. עלינו מוטלת החובה לבדוק את שילובם של תלמידנו בישיבות".

עוד ציין כי לדעתו יש לשקול את דור ההמשך בהקמת ישיבות קטנות בחסות הרשת ובברכתם והדרכתם של מועצת חכמי התורה.וההנהלה הרוחנית

השר דרעי דיבר בצער על מצב גני הילדים ותקצובם המביש שהיה עד כה ועל כך שנישלו את הציבור החרדי מתקציבים וזכויות שהגיעו להם על פי דין,וציין כי בהסכם הקואליציוני תוקן המצב והגנים יסופחו לרשת. מועצת חכמי התורה הסמיכה את ההנהלה הרוחנית החדשה, להיות הנהלה פעילה גם ברשת גני הילדים. הדבר יביא לשיפור מעמדם של הגנים והגננות, ויביא לידי כך שכל הילדים שמתחנכים בגנים, ימשיכו במוסדות הרשת וציין כי שאיפתנו להכליל את כל המוסדות תחת קורת גת כולל המשפחתונים ומעונות היום, תחת ההנהלה הרוחנית החדשה.
יעקב 7

יעקב 6

יעקב 4

יעקב 2

יעקב 1

יעקב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.