דרעי מודה: "הגברים החרדים נותרו מאחור"

יו"ר תנועת ש"ס – חה"כ אריה דרעי, הדגיש כי לומדי התורה הם סיירת המטכ"ל של עמ"י, ולפיכך הוא פועל ויפעל לאפשר לכל מי שחשקה נפשו בתורה- להיות יכול לעשות זאת.כי אלו הזקוקים לצאת לפרנסת ביתם- יש לאפשר להם לעזות זאת באופן נח ומתאים לצרכיהם,

"בכוונתי לקדם תכנית ייחודית של אפליה מתקנת לשילוב חרדים אקדמאים בתפקידים בחברות ממשלתיות, לפרק זמן אשר יאפשר להם להשתתף במכרזים ממשלתיים פנימיים. לתוכנית הזו, שדורשת משאבים מיוחדים-נכניס הרבה מאד חרדים, כדי לתקן פיגור של שנים", אמר בשבוע שעבר חה"כ שר הכלכלה אריה דרעי בטקס הענקת תארים לבוגרי ובוגרות הקמפוס החרדי אור יהודה של הקריה האקדמית אונו.

את הטקס, בו חולקו תארים ליותר מ-300 בוגרים ובוגרות, הנחה יחזקאל פוגל, יו"ר הקמפוס החרדי אונו,  ונשאו בו דברי ברכה בכירי הקריה האקדמית אונו ואישי ציבור, ביניהם יו"ר תנועת ש"ס – חה"כ אריה דרעי, פרופ' ירון זליכה – דיקן הפקולטה למנהל עסקים בקריה האקדמית אונו ולשעבר החשב הכללי באוצר, ועוד.

דרעי הדגיש כי לומדי התורה הם סיירת המטכ"ל של עמ"י, ולפיכך הוא פועל ויפעל לאפשר לכל מי שחשקה נפשו בתורה- להיות יכול לעשות זאת. אם באמצעות הבטחת הכנסה ואם באופן של הגדלת הקצבאות. יחד עם זאת, אמר, כי אלו הזקוקים לצאת לפרנסת ביתם-  יש לאפשר להם לעזות זאת באופן נח ומתאים לצרכיהם, כפי שעושה הקריה האקדמית אונו. "בשנת 98', במסגרת ההסכם הקואליציוני, הובטחו למפלגות החרדיות נציגים חרדיים כדירקטורים בחברות ממשלתיות. אך סעיף זה בהסכם לא קויים מעולם, היות ולא היו בנמצא חרדים בעלי תארים אקדמאיים! כבר אז, זיהיתי את הצורך בפתיחת מוסדות לימוד אקדמיים מתאימים לציבור החרדי", אמר.

הוא המשיך בנושא התעסוקה שמדאיג אותו באופן אישי: "תעסוקת הציבור החרדי הפכה ליעד אסטרטגי של מדינת ישראל. כולם בממשלה מציגים נתוני גידול  של הציבור החרדי מחד, ושל שיעור התעסוקה שלהם מאידך. שיעור תעסוקת הנשים החרדיות הינו גבוה מאד,  אך הגברים עדיין מאחור ואינם מתוקצבים כראוי. אני חושב שצריך לעודד כל חרדי וחרדית שרוצים ללמוד לא רק במלגות סיוע לשכר לימוד, אל גם באמצעות מלגות קיום וכדו', כך שיוכלו ללמוד ולהתפרנס".

חה"כ דרעי שטח בפני הקהל את דרכי הפעולה המתוכננות על ידו לקידום תעסוקת חרדית ובהם  חקיקה – הצעת חוק של אפליה מתקנת. חוק כזה קיים היום למעוטים נוספים כמו המגזר האתיופי והמגזר הערבי. כך נפעל להעברת חוק שיחייב נציגים חרדים בשירות המדינה והממשלה.

דרעי פרס את תוכנית ייחודית לשילוב חרדים במגזר הציבורי- תכנית בשיתוף משרד רוה"מ, אשר במסגרתה ישולבו חרדים בתפקידים במגוון משרדי ממשלה, ללא מכרז, למשך שנתיים. שנתיים האלו יחשבו כשנות ניסיון הנדרשות כדי להשתתף במכרזים ממשלתיים פנימיים. לתוכנית הזו, שדורשת תקציבים רבים-נכניס הרבה מאד חרדים כדי לתקן פיגור של שנים".

פרופ' ירון זליכה התייחס בחריפות למדיניות הכלכלית חברתית במדינת ישראל ואמר כי "ישראל לא תיחלץ ממעגל העוני כל עוד המדיניות הכלכלית לא תשתנה. כדי ששינוי כזה יקרה, צריך שכל גווני החברה בישראל ישלבו ידיים ביחד במחאה חברתית משותפת. רק כך יש סיוי להוריד את העוני במדינה. הציבור החילוני עדין לא מכיר במלוא התרומה ובחשיבותו של המגזר החרדי. חלק ניכר מהאופק הכלכלי חברתי של המדינה קיים במגזר, וכאשר החרדים יטו שכם למחאה חברתית, הציבור הכללי יכיר בחשיבותו וזה ילכד לבבות".

דרעי אונו 2 דרעי  אונו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.