דרעי: "ההטבות שלנו משמעותיות יותר מהקצבאות" (וידאו)

בפתח ישיבתה השבועית של סיעת ש"ס אמר השר דרעי כי כל משפחה תחסוך אלפי שקלים בזכות החקיקה שיביא לאישור הממשלה כבר ביום רביעי הקרוב ולאישור הכנסת בקריאה שנייה ושלישית כבר בשני הקרוב. { עוקץ את יהדות התורה? }

"אנו מקיימים את הוראת מרן למען מדינה יהודית שעוזרת לחלשים ולעניים", כך אמר היום יו"ר שס, השר אריה דרעי בהתייחסות לכך כי התחבורה הציבורית והמים יוזלו ב-17% בחקיקה, במקום על ידי הורדת המע"מ לאפס אחוז כפי שרצה קודם לכן.

דרעי הוסיף כי על פי התוכנית, כבר בישיבת הממשלה המיוחדת שתתכנס השבוע ביום רביעי הוא מקווה כי יאשרו את הצעת החוק, ובישיבת הסיעה הבאה כבר יוכל לבשר כי החוק עבר גם בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת. "מקווה שאוכל לברך על המוגמר", אמר.

בדבריו ציטט דרעי מפי כלכלנים בכירים וכפי שאף פורסם היום בעיתונות כי כל משפחה תחסוך מאות שקלים בחודש, "יותר מהרווח שלהם בהעלאת קצבאות הילדים". דרעי הסביר כי הוא מעוניין שהחוק יחוקק במהרה על מנת שכל משפחה תהנה ממנה כמה שיותר מהר.

כזכור, אתמול, לאחר שישיבת הממשלה הסתיימה ללא תוצאות בעקבות דרישת דרעי לתקצוב גבוה יותר מהסכום שבאוצר הסכימו להקדיש לכך, ערכו בצהריים אריה דרעי ומשה כחלון מסיבת עיתונאים משותפת במהלכה עדכנו כי החליטו לקדם את ההנחה בחקיקה במקום ביטול המע"מ.

דרעי הסביר אתמול: "הסכמתי לכך לאחר שהאוצר הסכים לתת את כל 1 מיליארד השקלים במכה אחת ומכיוון שאני רוצה לדאוג שבתחבורה ציבורית ומים כולם יקבלו את ההנחה. ההחלטה הזו תעוגן בחקיקה כך שלא יהיה ניתן לשנותה אלא בחקיקה. בנוסף, נעניתי לפניות שלא לפגוע באחידות המע"מ".

דרעי הוסיף כי "1.5 מיליון איש לא מחוברים לתאגידי מים כמו מועצות איזוריות רשויות ערביות וקטנות בפריפריה והם לא משלמים מע"מ ולא היו נהנים מהצעה לביטול המע"מ על המע"מ. ההצעה שהתקבלה תגרום להוזלת תעריפי המים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.