"דרעי הוא דוגמא לשיקום לא מוצלח"

את הדברים אמר המנכ"ל הרשות לשיקום האסיר באירוע בבאר שבע

במסגרת אירוע שבתרבות בבאר שבע אמר מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר, אריה ביבי, כי "השר אריה דרעי הוא דוגמא לשיקום לא מוצלח".

ביבי הוסיף כי "57% מהאסירים המשוחררים שבים לכלא, אולם בדרך כלל האסירים שעברו את תוכנית השיקום של הרשות קטן הסיכוי שישובו לכלא".

ביבי אמר כי "44% מכלל האסירים הם מהאוכלוסייה הערבית, בעוד משקלם בחברה עומד על כ-20%".

בתגובה לדברים הגיב חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי, " חבר הכנסת לשעבר אריה ביבי שכח את חבריו למפלגת קדימה שישבו מאחורי סורג ובריח, ומתחיל להטיף מוסר", הגיב .

מלכיאלי הוסיף כי בכוונתו לפנות מחר (יום א׳) לגורמים הממונים על אריה ביבי, שר הרווחה חיים כץ ומנכ"ל המשרד אביגדור קפלן, ולדרוש את פיטוריו. "חמור ביותר שעובד ציבור מתבטא באופן כמו חמור על שר נבחר ציבור בכדי לזכות בכותרות בתקשורת".

"דבריו החמורים של אריה ביבי על יו"ר ש"ס, שר הפנים הרב אריה דרעי, הם ניסיון פסול להתערב בחקירת משטרה, התערבות חמורה ומקוממת עד כדי זיהום החקירה ולכן הוא צריך להיות מודח מתפקידו מיידית". הוא הוסיף.

מנציב משטרה לשעבר מצופה להכיר ולכבד את חזקת החפות של כל אזרח. מצופה לתת למשטרה לעשות את עבודתה ולא לנסות לקבוע עבודות דרך התקשורת. לשר דרעי יש את חזקת החפות כמו לכל אזרח. חקירתו עדיין מתנהלת, ובעז"ה יצא ממנה בקרוב חף וזכאי מכל רבב של אשמה".

במהלך הבחירות נערך עימות בערוץ 2 בין ראשי המפלגות במהלכם הציע יאיר לפיד לדרעי לשקם אותו, "אתה עבריין מורשע ואני חושב שצריך לשקם אותך", הטיח לפיד לעברו של דרעי. "אל תחזור לפוליטיקה". דרעי השיב: הציבור, לא לפיד. "אתה לא תמנע מהציבור להחזיר אותי לפוליטיקה", אמר דרעי.

"שנתיים שאתה הולך על הראש שלי בנושא של המורשע", אמר דרעי ללפיד, "אם היו קוראים לי אריה אולמרט, לא היית מעז לעשות את זה. בגלל שקוראים לי אריה מכלוף דרעי. מאיפה נובעת הגזענות הזו? לפני שרצת לפוליטיקה היינו יושבים יחד בבתי קפה, היינו חברים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. את השכל ללכת לשיקום גם לא היה לדרעי

  מרבון טיפת שכל אין לו

  מסעוד |
  הגב
  • אין על אריה אףמעם הוא לא היה בכלא זה היה שליחות של כלל ישראל

   אני אומר הפוך גם בלי שיקום שלו אפשר להשתקם טוב והראיה אריה דרעי

   דוד |
   הגב