צפו בוידאו: המידע הסודי שגרם ליועה"מ לדרוש בחירות בבית שמש

עו"ד ויינשטיין החליט לערער על תוצאות הבחירות בבית שמש בעקבות המידע שהתקבל- תעודות הזהות המזויפות שנמצאו והממצאים שמצביעים על כך שתושבים העבירו את מקום מגוריהם, סמוך למועד הבחירות לבית שמש, וזאת כדי לבוא ולהצביע על מנת להשפיע על תוצאות הבחירות.

מסיבות אלו ולאור כך שההפרש בניצחון לבחירות בבית שמש הוא של  כ-900 קולות בלבד, החליט היועץ המשפטי ויינשטיין להורות על הצורך בקיום בחירות חוזרות בבית שמש.

בתגובה להגשת ערעורו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לבית המשפט המחוזי בירושלים על תוצאות הבחירות בבית שמש, טענו חברי הכנסת החרדיים מהמפלגות השונות, כי מדובר בצעד פוליטי חסר תקדים.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר כי "החלטת וינשטיין נגועה בפופוליזם זול ורצון לרצות את ההמון הקולני, ומגלה שוב כי הדמוקרטיה היא יסוד גמיש, שנועד לשרת רק את השבט הנכון, חבל שהיועץ מושפע מרעשי הרקע שעולים מגורמים אינטרסנטיים".

ח"כ ליצמן מיהדות התורה קבע כי "החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעד בחירות חוזרות בבית שמש תמוהה ביותר ומעוררת חשד לנקיטת צד פוליטי, בשל לחץ תקשורתי, בידי מי שאמור להיות ניטרלי ומקצועי, יש לכבד החלטת הרוב בעיר שהיא חוקית ודמוקרטית".

"זהו היועץ המשפטי לממשלה הכי פוליטי שהיה אי פעם במדינת ישראל", אמר ח"כ משה גפני, "זה הוכח פעמים רבות קודם וגם בנושא הזה. אין ספק כי בוויכוח בין מועמד חילוני לנציג חרדי, ויינשטיין יפעל לטובת החילוני, אין ספק שאם זה היה הפוך הוא לא היה נוקט עמדה. מבחינה חוקית ומשפטית אין כל ביסוס לדבריו של ויינשטיין המסתמך על ספקולציה שעולה במוחו כדי להצדיק את פנייתו לבית המשפט ומתעלם מהשלכת הרוחב שתהיה להחלטתו זאת על כל מערכת הבחירות והדמוקרטיה בישראל, מקווה שבית המשפט ידחה את פנייתו מהטעמים הפשוטים שאין כל ביסוס להגיגיו" מסביר גפני "במקום לעסוק בהבלים ראוי שיתפנה היועץ המשפטי לממשלה לענות לפניות הרבות שלנו על אפליית חרדים שהוא אפילו לא מוצא מקום להגיב עליהם פעם אחר פעם".

ראש העיר הנבחר, משה אבוטבול, אומר על הגשת הערעור כי "חבל שיש גורמים פוליטיים שמסרבים לקבל את הכרעת הבוחר וגוררים את בית שמש למלחמת אחים. בכוונתי לכבד כל החלטה שתתקבל על ידי בית המשפט".

אלי כהן המועמד החילוני שהתמודד בבחירות לראשות העיר אמר בראיון הבוקר, לגל"צ כי "הוא מבקש מאבוטבול לכבד את החלטת הממשלה ובעצם להודיע שאכן היתה חקירה, ולהצטרף לבקשה של קיום בחירות חוזרות" .

צפו בכתבה באדיבות ערוץ 10:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.